ادعای شبکه سعودی درباره انفجار موشک در نزدیکی کاروان الحریری و پاسخ لبنان

به گزارش اوج باور، پس از آنکه شبکه ای سعودی از منفجر شدن موشکی در نزدیکی کاروان رئیس جریان المستقبل حین بازدید از منطقه البقاع خبر داد اداره کل نیروهای امنیت داخلی لبنان بیانیه ای صادر کرد.

ادعای شبکه سعودی درباره انفجار موشک در نزدیکی کاروان الحریری و پاسخ لبنان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه سعودی الحدث یکشنبه (دیروز) در خبری مدعی شد که هنگام بازدید سعد الحریری رئیس جریان المستقبل لبنان از بقاع (در شرق لبنان) یک موشک در 500 متری وی منفجر شده است.

دفتر سعد الحریری در واکنش به این خبر بیانیه ای به این توضیح توضیح کرد: اطلاعات آمده در این گزارش (شبکه الحدث) به صورت کلی درست است اما برای جلوگیری از تأویل و تفسیر بویژه در شبکه های اجتماعی برای ما مهم است که توضیح دهیم سعد الحریری در همان روز یعنی یازده روز پیش از طریق دستگاه های امنیتی مربوطه متوجه انفجاری در منطقه مذکور شد. از آنجایی که کاروان مورد هیچ تعرضی قرار نگرفت همپنین برای جلوگیری از بهره برداری آنهم در سایه تنش های فعلی، تصمیم الحریری پنهان کردن این موضوع و منتظر ماندن برای نتایج تحقیقات دستگاه های امنیتی مربوطه بود.

بر اساس گزارش العربی الجدید، اداره کل نیروهای امنیت داخلی لبنان نیز در بیانیه ای گفت: پیرو خبرهای منتشره درباره پیش آمدن حادثه امنیتی برای کاروان الحریری در هنگام حضور وی در منطقه البقاع در تاریخ 17 ژوئن 2020 اعلام می شود که یکی از شهروندان شیئی عجیب در آسمان مشاهده می کند که بر زمین می افتد و این موضوع همزمان با حضور الحریری در این منطقه بوده که به اطلاع وی رسید.

امنیت لبنان اضافه نمود: نیروهای امنیتی با نظارت دستگاه قضایی و به صورت کاملا محرمانه جهت جلوگیری از سوءاستفاده از این موضوع در اوضاع کنونی کشور تحقیقات خود درباره حادثه را آغاز کرد و این تحقیقات همچنان با حفظ سری بودن ادامه دارد؛ از رسانه ها درخواست می شود قبل از نتایج نهایی تحقیقات، روایت های مختلف را گزارش ندهند.

از سوی دیگر شبکه ال بی سی لبنان گزارش داد: اطلاعات اولیه حاکی از آن است که این موضوع ناشی از انفجار مخزن سوخت یک پهپاد بوده که با فاصله از کاروان در حال پرواز بوده است.

این شبکه اضافه نمود، تحقیقات ده روز است که ادامه دارد و نتایج امروز (دوشنبه) اعلام خواهد شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 432

به "ادعای شبکه سعودی درباره انفجار موشک در نزدیکی کاروان الحریری و پاسخ لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای شبکه سعودی درباره انفجار موشک در نزدیکی کاروان الحریری و پاسخ لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید