انتقاد وزارت دفاع روسیه از آمریکا بابت ایجاد تنش ساختگی در سوریه

به گزارش اوج باور، وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) اطلاعات و اخباری مبنی بر اینکه نیروهای آمریکایی راه را بر یکی از گشت های روسیه در سوریه بسته اند، تأیید کرد.

انتقاد وزارت دفاع روسیه از آمریکا بابت ایجاد تنش ساختگی در سوریه

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای خاطرنشان کرد: اینکه حدود 14 ماه پیش نیروهای آمریکایی راه را بر گشت روسیه در شهر منبج بستند، صحت دارد. این اقدام مثال زنده ای برای مفید بودن کانال های ارتباطی میان دو کشور در سوریه است.

در این بیانیه آمده است: افزایش تنش ساختگی از سوی آمریکا درباره فعالیت گشت ها در سوریه به تقویت ثبات کمکی نمی نماید بلکه باعث مانع تراشی و ایجاد مشکل در فعالیت نظامیان می گردد.

در این بیانیه آمده است: امروزه نیروهای مسلح روسیه و آمریکا روابط خود را در سوریه تقویت نموده اند. ما محل نیروهای آمریکایی را می دانیم و آن ها نیز از محل استقرار ما خبر دارند. به وسیله کانال های ارتباطی کنونی مسائل در مناطق درگیر به سرعت حل می گردد.

در همین حال وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود خاطرنشان کرد، طرف روس در کمیسیون روسیه-ترکیه ناظر بر اجرای آتش بس در سوریه 108 نقض آتش بس در 24 ساعت گذشته ثبت کردند، در حالی که طرف ترکیه ای 89 مورد نقض آتش بس را اطلاع داده اند.

پنج شنبه جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه با بیان اینکه نیروهای میدانی روسیه و آمریکا در کاهش تنش فعالیت هایشان در سوریه گهگاه دچار وقفه هایی می شوند، گفت این حادثه در واقع اثرگذاری کانال های تنش زدایی نظامی - نظامی موجود را اثبات می نماید. او همچنین گفت، آمریکا حدود 14 ماه پیش یک ژنرال روس که در منبج حضور داشت ردگیری کرد. این مساله در نهایت به وسیله کانال های نظامی - نظامی حل و فصل شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 132

به "انتقاد وزارت دفاع روسیه از آمریکا بابت ایجاد تنش ساختگی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد وزارت دفاع روسیه از آمریکا بابت ایجاد تنش ساختگی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید