انتقال 8 سرکرده داعش از سوریه به عین الاسد

به گزارش اوج باور، طی روز های گذشته 8 تن از سرکردگان داعش توسط آمریکا از کرد های شمال سوریه قسد تحویل گرفته شدند و به عین الاسد عراق منتقل شدند.

انتقال 8 سرکرده داعش از سوریه به عین الاسد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه خبری العالم به نقل از اسنادی که در اختیار این شبکه قرار داده شده است از انتقال 8 تن از سرکرده داعش از سوریه به پایگاه عین الاسد عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش در روز های اخیر نیرو های امریکایی تعداد 8 سرکرده داعشی را از کرد های سوریه تحویل گرفته و با این توضیح که آنان را تحویل دولت عراق خواهند داد به انتقال آنان از سوریه به پایگاه عین الاسد در عراق مبادرت کرده اند.

العالم با طرح این سوالات اساسی که چرا پیش از این امریکا این اقدام را صورت نداده است؟ و چرا از میان جمع انبوه داعشی های در بند کرد ها که در یک تخمین حوالی 5000 نفر اعلام می شوند فقط به انتخاب تعداد 8 نفر و آن هم چهره هایی خاص مبادرت کرده است؟ سعی کرده به چرای انتقال سرکردگان داعشی از سوریه به عراق بپردازد.

بر اساس این تحلیل در یک نگاه ساده اگر چه جداسازی این جماعت 8 نفره از یکسو با مساله شورش های اخیر در زندان های دواعش در شمال سوریه بی ارتباط نیست، اما به نظر می رسد افراد انتخاب شده، در روز های آینده عهده دار ماموریت هایی ویژه از سوی امریکاییان در عراق خواهند شد.

این شبکه خبری این نقل و انتقال را بی ارتباط با نقشه راه جدید آمریکا در عراق ندانست و گزارش داد: به نظر می رسد این جماعت حداقل خواهند توانست بخشی از مسائل اطلاعاتی امریکا در عراق و در شرایط جدید تجمیع نیرو و امکانات نظامی امریکا در چند پایگاه محدود در این کشور را مرتفع کنند.

در این میان اینکه این نقل و انتقال ارتباطی با درخواست امریکا از عراق برای آغاز مصاحبه های استراتژیک که امروز رسانه ای شد داشته است یا نه را باید به انتظار نشست.

العالم در خاتمه گزارش داد که به نظر می رسد پروژه احیای داعش و انتشار مجدد آن در عراق از دیدگاه مقامات کاخ سفید می تواند در عمل دل مشغولی جدیدی برای گروه های مقاومتی باشد که این روز ها به صراحت بر اشغالگری امریکا در عراق و لزوم اخراج نظامیان امریکایی از کشورشان پافشاری می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 279

به "انتقال 8 سرکرده داعش از سوریه به عین الاسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال 8 سرکرده داعش از سوریه به عین الاسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید