اوپک به توافق کاهش تولید 20 میلیون بشکه نفت در روز نزدیک شد

به گزارش اوج باور، منابع اعلام کردند که در نشست اوپک، عربستان و روسیه به کاهش بیشتر تولید نفت نزدیک شدند؛ کاهش 20 میلیون بشکه در روز مطرح است.

اوپک به توافق کاهش تولید 20 میلیون بشکه نفت در روز نزدیک شد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل اوج باور و به نقل از رویترز، منابع اوپک و روسیه اعلام کردند: امروز اوپک و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت نشستی را بر سر کاهش 20 میلیون بشکه در روز یعنی معادل 20 درصد عرضه جهانی انجام داده اند تا قیمت نفت را که به واسطه شیوع ویروس کرونا کاهش یافته افزایش دهند.

منابع اوپک و روسیه اعلام کردند که ابتدا گفت وگوها بسیار پیچیده بوده و گفت وگوها بین کشورهای عربستان و روسیه به بن بست رسید اما در نهایت به این اختلافات انتها دادند.

یکی از منابع گفته است این یک توافق تاریخی است و بدون اینکه تعیین شود که آیا آمریکا هم در این کاهش مشارکت خواهد داشت روسیه و کشورهای عضو اوپک روی آن توافق دارند.

منابع اوپک همچنان اعلام کردند که این کاهش بزرگ امکانپذیر است در صورتی که آمریکا هم به این طرح کاهش بپیوندد اما تا به امروز واشنگتن درباره مشارکت خود در این کاهش چیزی نگفته است.

دیمیتری پسکف سخنگوی کرملین گفته است که توافق جدید بدون مشارکت دیگران آسان نخواهد بود.

پسکف که پیش از برگزاری این نشست به صورت ویدیوکنفرانس با وزرای اوپک پلاس صحبت می کرد گفته است برای این توافق نیاز به مشارکت همه کشورها است.

ویدیوکنفرانس در ساعت 14:25 به وقت گرینویچ آغاز شده است. آمریکا برای این نشست دعوت شده اما هنوز روشن نیست که مشارکت خواهد کرد یا نه.

واشنگتن گفته است که تولید آمریکا به تدریج کاهش یافته اما روسیه معتقد است که کاهش تولید نفت آمریکا به خاطر نفت شیل بوده و نمی توان آن را به حساب مشارکت و یا همراهی آمریکا در کاهش تولید دانست.

رویترز نوشته است هنوز تعیین نیست که مسکو و ریاض در چه سطحی با کاهش تولید موافق خواهند کرد.

مسکو گفته بود که کاهش نفت باید براساس سطح سه ماهه نخست سال میلادی باشد در حالی که عربستان روی ماه آوریل اصرار دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 290

به "اوپک به توافق کاهش تولید 20 میلیون بشکه نفت در روز نزدیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوپک به توافق کاهش تولید 20 میلیون بشکه نفت در روز نزدیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید