بهره گیری از توانایی شرکتهای دانش بنیان در راستای کاهش آلودگی هوا

به گزارش اوج باور به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشکل آلودگی هوا یک مشکل چند جانبه است که تحت تأثیر عوامل انسانی، طبیعی، درونی و بیرونی قرار می گیرد. برای کاهش میزان آلودگی هوا دو راه چاره اساسی وجود دارد؛ یکی حذف عامل آلاینده ها و منابع انتشار و دیگری به کارگیری فناوری های کاهش آلودگی های ناشی از مصرف.

بهره گیری از توانایی شرکتهای دانش بنیان در راستای کاهش آلودگی هوا

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از پایه های اصلی در پیگیری برنامه ها و طرح های کاهش آلودگی هوا در کشور است کوشش می نماید با معرفی و به کارگیری فناوری های زیستی راهی برای کاهش این آلاینده های مضر بیابد.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: بهره گیری از تمام ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان و پژوهشگران یکی از مهم ترین راه کارهای کاهش آلایندگی های محیطی است. باید کوشش کنیم از این ظرفیت های موجود در کشور به خوبی بهره ببریم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اضافه کرد: ستاد از هر طرح فناورانه ای که بتواند مشکل گشای این معضل باشد، حمایت می نماید. هر طرح فناورانه که منجر به کاهش آلاینده ها، کاهش منابع مصرفی سوخت های فسیلی اعم از سیستم های ثابت و متحرک گردد می تواند مورد حمایت ستاد قرار گیرد.

به گفته قانعی، استفاده از سوخت های زیستی نظیر گازوئیل و بنزین سوختی آلودگی هوا را کاهش می دهد. این یکی از طرح های ستاد توسعه زیست فناوری برای کاهش آلاینده ها است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 110

به "بهره گیری از توانایی شرکتهای دانش بنیان در راستای کاهش آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره گیری از توانایی شرکتهای دانش بنیان در راستای کاهش آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید