تاکید عبدالله بر اجرای توافقنامه حکومت وحدت ملی افغانستان

به گزارش اوج باور، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در گفت وگوی تلفنی با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر اجرای توافقنامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی این کشور تاکید کرد.

تاکید عبدالله بر اجرای توافقنامه حکومت وحدت ملی افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای اوج باور، دفتر مطبوعاتی رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی با انتشار بیانیه ای از گفت وگوی تلفنی عبدالله عبدالله با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبر داد.

عبدالله در این گفت وگوی تلفنی بار دیگر بر اجرای توافقنامه حکومت وحدت ملی افغانستان تاکید کرد.

وی با ابراز تاسف نسبت به زلزله ایتالیا از کمک های اتحادیه اروپا به افغانستان قدردانی کرد.

رئیس اجرایی دولت افغانستان شرح داد که به ثبات سیاسی در این کشور متعهد است اما مفاد توافقنامه حکومت وحدت ملی اجرایی شود.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز اظهارداشت که شرط ادامه کمک های بین المللی به افغانستان ثبات سیاسی در این کشور است.

عبدالله حدود دو هفته قبل با انتقاد شدید از عملکرد ریاست جمهوری افغانستان گفته بود که در طول چند ماه گذشته اشرف غنی حتی یک ساعت را برای ملاقات رودررو اختصاص نداده است و حاضر به شنیدن صحبت های او نیست.

وی تصریح کرده بود: اگر وی حوصله و فرصتی برای بحث در مورد مسائل ندارد پس لیاقت ریاست جمهوری را هم ندارد.

تنش ها میان ریاست جمهوری و ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در حالی بوجود آمده است که کمتر از دو ماه دیگر مدت دو سال این حکومت که براساس توافقنامه انجام شده میان اشرف غنی و عبدالله با میانجی گری جان کری وزیر امور خارجه آمریکا امضاء شد، به پایان می رسد.

با این وجود و براساس این توافقنامه هنوز هم هیچ یک از دو طرف نتوانسته اند وعده های خود را عملی کنند و برای ایجاد اصلاحات در سیستم این افغانستان و خصوصا اصلاحات نظام انتخاباتی این کشور پیروز نبوده اند و بخاطر وجود اختلافات میان ریاست جمهور و ریاست اجرایی دولت کابل بسکمک از پست ها خالی مانده است.

هفته گذشته الیزابت ترودو سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز رئیس اجرایی و جمهور این کشور را به همکاری بیشتر با یکدیگر تشویق کرد.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 174

به "تاکید عبدالله بر اجرای توافقنامه حکومت وحدت ملی افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید عبدالله بر اجرای توافقنامه حکومت وحدت ملی افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید