تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه پنجم تا خاتمه هفته

به گزارش اوج باور، دکتر حامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه شرایط داوطلبان واکسن ایرانی کرونا خوب است، گفت: همچنین داوطلبانی که به آنها دوز دوم تزریق شده شرایط خوبی دارند.

تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه پنجم تا خاتمه هفته

به گفته وی، در هر صورت هر عارضه ای همچون از درد محل تزریق و… وجود داشته باشد را ثبت می کنیم؛ در کل عارضه جدی از واکسن تا کنون اتفاق نیافتاده است.

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا در مورد تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه پنجم 14 نفره، گفت: این هفته اجازه داریم 14 نفر دیگر را وارد مطالعه کنیم و اینگونه تا انتها هفته به 35 نفر واکسن ایرانی کرونا تزریق شده است.

وی با بیان اینکه بعد از این گروه پنجم، داده ها را به کمیته اخلاق سازمان غذا و دارو ارائه می کنیم، گفت: تا بعد از آن گروه ششم (آخر) نیز وارد مطالعه شوند.

حسینی با بیان اینکه انتظار داریم تا دهم اسفند مرحله اول مطالعه بالینی این واکسن تمام گردد، بیان نمود: بعد از آن پروتکلی برای مرحله دوم تدوین و تقدیم سازمان غذا و دارو می گردد.

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا مطرح نمود: امیدوار هستیم که تا قبل از سال جدید، مطالعه فاز بعدی را آغاز کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 794

به "تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه پنجم تا خاتمه هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه پنجم تا خاتمه هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید