شرح آژانس درباره تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام

به گزارش اوج باور، آژانس بین المللی انرژی اتمی در ارتباط با تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام بیانیه ای صادر کرد.

شرح آژانس درباره تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام

این بیانیه در وبگاه آژانس بین المللی انرژی اتمی منتشر شده و در آن آمده است: اعضای آژانس از جمهوری اسلامی ایران خواستند که به تعهدات خود در چارچوب توافقات پادمانی ان پی تی و همچنین پروتکل الحاقی کاملاً عمل کند.

در این بیانیه آژانس با اعلام درخواست از ایران برای آنچه همکاری کامل و بدون تأخیر خوانده، همچنین گفته است: قطعنامه اخیر به دنبال دو گزارش رافائل گروسی مدیرکل آژانس در ماه مارس و ژوئن و درخواست شفاف سازی برای صحت و سقم اعلامیه های ایران تحت توافقات پادمانی و پروتکل الحاقی از جمله عدم دسترسی به دو محل خاص و کمبود شفافیت در ارتباط با سوالات و ابهامات آژانس در زمینه فعالیت های اعلام نشده ایران تصویب شده است.

در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی همیشه در گزارش های پیشین خود پایبندی ایران به توافق برجام را تائید نموده بود، به تازگی و از زمان روی کارآمدن رافائل گروسی، مدیر کل جدید، بعضی ادعاها علیه ایران از سوی دبیرخانه آژانس مطرح می گردد.

از سوی دیگر پس از تصویب قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران، میخائیل اولیانوف؛ نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین به تصویب این قطعنامه واکنش نشان داد.

در این ارتباط اولیانوف گفت: شورای حکام آژانس بین الملل قطعنامه ای را تصویب کرد که در آن از ایران خواسته است تا دسترسی به دو مکان مشخص شده از سوی آژانس را فراهم کند.

نماینده روسیه در ادامه گفت: روسیه و چین علیه این قطعنامه رأی دادند. در حالی که تاکید می گردد که احتیاج است تا تهران و آژانس بین المللی انرژی اتمی این مشکل را بدون تأخیر حل نمایند.

اولیانوف همچنین اضافه نمود: ما معتقدیم که این قطعنامه می تواند غیر سازنده باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 412

به "شرح آژانس درباره تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح آژانس درباره تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید