حضور سفیر چین در نشست کمیته فنی اوپک پلاس

به گزارش اوج باور، کمیته فنی اوپک پلاس از نماینده چین در سازمان ملل متحد در وین دعوت کرد در نشست روز سه شنبه که به منظور آنالیز تاثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت و رشد مالی برگزار می گردد، حضور پیدا کند.

حضور سفیر چین در نشست کمیته فنی اوپک پلاس

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، منابع مطلع در اوپک پلاس به رویترز گفتند وانگ کان در جلسه کمیته فنی مشترک اوپک و غیراوپک صحبت می نماید.

نشست کمیته فنی مشترک اوپک پلاس به ریاست مشترک عربستان سعودی و روسیه که معمولا وظیفه آن آنالیز پایبندی شرکتهای مشارکت نماینده در پیمان کاهش فراوری نفت به تعهداتشان و تحلیل شرایط بازار است، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برگزار می گردد.

به گفته منابع مطلع اوپک پلاس، در این جلسه سناریوهای مختلف برای آنالیز ضرورت کاهش بیشتر فراوری نفت یا تمدید توافق کاهش فراوری فعلی آنالیز خواهد شد. این کمیته در روز چهارشنبه هم به نشست خود ادامه می دهد و اپیدمی ویروس سارس را به عنوان نمونه به منظور ارزیابی تاثیر احتمالی اپیدمی جدید روی تقاضا برای نفت آنالیز خواهد نمود.

در این بین، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اظهار کرد نمی تواند با اطمینان بگوید که در بحبوحه شیوع اپیدمی ویروس کرونای جدید و افت قیمتهای نفت، زمان محدود کردن بیشتر عرضه نفت رسیده است.

وی گفت: اوپک و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروف هستند ممکن است پیش از زمان نشست رسمی خود که اوایل مارس برنامه ریزی شده است، ملاقات نمایند.

بر اساس گزارش رویترز، نواک گفت: زمانی که نشست کمیته فنی مشترک اوپک و غیراوپک برگزار گردد، وزیران این گروه ممکن است درباره ملاقات زودتر از برنامه خود مذاکره نمایند.

قیمت نفت روز سه شنبه با امیدواری به اقدام اوپک برای تمدید یا تشدید کاهش فراوری، بخشی از ضرر سنگین روزهای گذشته را جبران کرد و اندکی افزایش یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 45

به "حضور سفیر چین در نشست کمیته فنی اوپک پلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور سفیر چین در نشست کمیته فنی اوپک پلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید