دامپزشکی؛ از تضمین سلامت دام تا نظارت بر گوشت های مصرفی

به گزارش اوج باور، خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس شبکه دامپزشکی قاینات گفت: از تولیدنمایندگان و کشاورزان خواست برای کاهش بروز بیماری ها و جلوگیری از زیان های مالی با رعایت اصول بهداشتی قرنطینه ای و اخذ مجوزهای لازم، با دامپزشکی همکاری نمایند.

دامپزشکی؛ از تضمین سلامت دام تا نظارت بر گوشت های مصرفی

رضا محمودی زاوه در گفت وگو با اوج باور اظهار کرد: در حال حاضر سه داروخانه دامپزشکی، سه کلینیک، دو مرکز مایه کوبی، دو کشتارگاه و سه کارخانه خوراک در سطح شهرستان فعالیت دارند.

وی از فعالیت چهار پست دامپزشکی در این شهرستان اطلاع داد و اضافه نمود: بیشترین تعداد پست را در این شهرستان به نسبت استان داریم.

رئیس شبکه دامپزشکی قاینات با اشاره به فعالیت 17 نیروی انسانی در این شبکه، ادامه داد: از ابتدای سال جاری حدود 1406 آزمایش در خصوص دام در این شهرستان صورت گرفته است.

محمودی زاوه با اشاره به دریافت 800 هزار و 364 دز واکسیناسیون دامی در شهرستان از ابتدای سال، توضیح داد: بیش از 721 هزار راس دام در سطح شهرستان علیه بیماری ها واکسینه شده اند.

وی با اشاره به نقش و صندلی دامپزشکی در تامین بهداشت عمومی جامعه، اضافه نمود: با توجه به انتشار سریع بیماری های طیور از یک منطقه به منطقه دیگر، سهل انگاری در رعایت مسائل بهداشتی قرنطینه ای سبب بروز خسارات سنگین و جبران ناپذیری در صنعت پرورش طیور شهرستان و استان می گردد.

محمودی زاوه یادآور شد: با توجه به اهمیت سلامت جامعه و تضمین گوشت قرمز سالم، با کیفیت و بهداشتی به صورت روزانه از تمامی مراحل کشتار، حمل و نقل، نگهداری و عرضه گوشت قرمز استحصالی دام های سبک و سنگین کشتار شده در کشتارگاه دام شهرستان بازدید و نظارت صورت می گیرد.

انتهای یپام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 116

به "دامپزشکی؛ از تضمین سلامت دام تا نظارت بر گوشت های مصرفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دامپزشکی؛ از تضمین سلامت دام تا نظارت بر گوشت های مصرفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید