درخواست تسهیلات 5 میلیارد دلاری بانک مرکزی از صندوق بین المللی پول برای مبارزه با کرونا

به گزارش اوج باور، رئیس کل بانک مرکزی گفت: طی نامه ای به رئیس صندوق بین المللی پول خواهان تسهیلات 5 میلیارد دلاری از طرح 50 میلیارد دلاری تسهیلات سریع آن صندوق برای پیشگیری و درمان و مقابله با آثار مالی ویروس کرونا شده است.

درخواست تسهیلات 5 میلیارد دلاری بانک مرکزی از صندوق بین المللی پول برای مبارزه با کرونا

به گزارش گروه سیاسی اوج باور، رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی امروز خود اعلام نمود:رئیس صندوق بین المللی پول چند روز پیش در بیانیه رسمی و نیز مصاحبه ای که داشت، صریحا اعلام نمود که؛ جامعه بین الملل از صندوق بین المللی پول خواسته تا با ابزار های مالی خود به یاری کشور های درگیر با شیوع ویروس کرونا بشتابد و پشتیبانی ها را در قالب یاری های مالی اضطرای به میزان 50 میلیارد دلار اعطا کند.

وی همچنین گفته بود هیچ کس نبایستی بدلیل کمبود منابع مالی برای تجهیزات پزشکی و مانند آن جانش را از دست دهد.

همتی اعلام نمود: پیرو این اعلام و برای بهره مندی از این حق ایران، روز آدینه 16اسفند ماه، نامه ای به خانم کریستالیناگئورگیوا رئیس صندوق بین المللی پول، نوشته و اعلام نمودم؛ براساس اعلان رسمی شما برای پشتیبانی از اعضاء، از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پر قدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار مالی آن، با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق، خواهان بهره مندی از تسهیلات تأمین مالی سریع، RFI درحدود 5 میلیارد دلار می باشیم.

واکنش جامعه جهانی و صندوق بین المللی پول می تواند معیار خوبی، برای ارزیابی ادعا های آن ها در یاری به کنترل این ویروس و کاهش آلام مردم آسیب دیده، باشد.

امیدوارم صندوق بین المللی پول به این مسئولیت خود در حوزه وظایفش بسرعت عمل کند. همزمان بانک مرکزی از همه ابزار های ممکن خود، بمانند قبل، برای پشتیبانی از هموطنان عزیز و غلبه بر مسائل استفاده خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 216

به "درخواست تسهیلات 5 میلیارد دلاری بانک مرکزی از صندوق بین المللی پول برای مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست تسهیلات 5 میلیارد دلاری بانک مرکزی از صندوق بین المللی پول برای مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید