سخنگوی صنعت برق: دولت تصمیمی برای افزایش تعرفه برق ندارد

به گزارش اوج باور، سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تعرفه های برق در سال جدید همانند تعرفه های سال 98 خواهد بود، گفت: دولت هیچ تصمیمی برای افزایش تعرفه برق نگرفته است.

سخنگوی صنعت برق: دولت تصمیمی برای افزایش تعرفه برق ندارد

به گزارش گروه اقتصادی اوج باور، مصطفی رجبی مشهدی در پاسخ به این سؤال که آیا دولت برای تعرفه برق در سال آینده تصمیم جدیدی گرفته است، گفت: بعداز موضوع بنزین قرار بر این شد تا برای هر گونه تغییر و تحول قیمتی در تعرفه برق دولت مجدداً برای آن تصمیم جدیدی بگیرد. هرچند که سال جاری دولت مصوب کرده بود که سال 99 نیز تعرفه برق 7 درصد افزایش داشته باشد.

وی با تأکید براینکه رشد 7 درصدی تعرفه برق از ابتدای سال جاری عدد قابل ملاحظه ای بر قبوض برق مشترکان خانگی اضافه نکرده است، گفت: این رشد 7 درصدی تعرفه برق در ابتدای سال 98 به اندازه ای نبود که سهمی در سبد هزینه خانوار داشته باشد، بنابراین تصمیمی فعلاً برای افزایش تعرفه برق گرفته نشده است.

گفتنی است، در ابتدای سال جاری دولت مصوب کرد که تعرفه برق مشترکان خوش مصرف برق 7 درصد و مشترکان پرمصرف که بیش از الگوی مصرف برق مصرف می کنند 16 درصد افزایش یابد. با این حساب تعرفه برق مشترکان پرمصرف از اردیبهشت ماه سال جاری 23 درصد افزایش داشت؛ بنابراین گزارش از 29 میلیون مشترک برق 24 میلیون مشترک زیر الگوی مصرف برق مصرف می کنند و 5 میلیون مشترک پرمصرف داریم که بالاتر از الگوی مصرف انرژی مصرف می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 222

به "سخنگوی صنعت برق: دولت تصمیمی برای افزایش تعرفه برق ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی صنعت برق: دولت تصمیمی برای افزایش تعرفه برق ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید