میرزایی: به نظر می رسد شرایط برای برگزاری انتخابات رقابتی فراهم است

به گزارش اوج باور، رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که بعضا افرادی که به عملکرد فراکسیون امید منتقد بودند خود وارد عرصه انتخابات نشده اند و اکنون باید دید که در آینده موضع گیری ها به چه سمت و سویی می رود.

میرزایی: به نظر می رسد شرایط برای برگزاری انتخابات رقابتی فراهم است

جلال میرزایی در گفت وگو با اوج باور، در ارزیابی از کاندیداهای ثبت نام نموده برای انتخابات مجلس یازدهم بیان نمود: با یک نگاه کلی به انتخابات می توان گفت که آرایش سیاسی با حضور چهره های هر دو طیف سیاسی و بعضی از افراد مستقل در حال شکل دریافت است. اما در تهران آن طور که انتظار می رفت بعضی از چهره های اصلاح طلب به میدان نیامدند.

وی در ادامه اظهار کرد: افرادی که بعضا به عملکرد فراکسیون امید انتقاد می کردند خود وارد عرصه انتخابات نشدند. اکنون باید منتظر ماند و دید که در آینده موضع گیری ها به چه سمت و سویی می رود. بر اساس آمارها تعداد زیادی در انتخابات کاندیدا شده اند و به نظر می رسد شرایط برای برگزاری انتخابات رقابتی فراهم است.

نماینده مردم ایلام در مجلس توضیح داد: اما اکنون نمی توان اظهار نظر قطعی در مورد اینکه چه افرادی می توانند در انتخابات پیروز شوند، داشت. امروز شاهد هستیم بعضا افرادی که تا دیروز پایگاه اجتماعی اصلاح طلبانه داشتند امروز موضع دیگری گرفته و حتی افرادی که برخاسته از پایگاه اجتماعی اصولگرایان بوده امروز مواضع دیگری دارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید نمود: امروز شاهدیم چهره ای که تا دیروز در فضای سیاسی جامعه، اصولگرا بود، امروز کاملا مواضع اصلاح طلبانه دارد. شاهد این قبیل تحولات در چهره های سیاسی جامعه هستیم و شاهدیم گفتمانی که در دور قبل کاربرد داشت، کارآیی کم تری دارد.

میرزایی در انتها اضافه کرد: فعلا باید منتظر بمانیم تا ببینیم طیف های سیاسی با چه گفتمانی به عرصه انتخابات ورود می نمایند و رابطه آنان با پایگاهای اجتماعی چگونه خواهد بود. باید تا انتها آنالیز صلاحیت ها منتظر ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 15

به "میرزایی: به نظر می رسد شرایط برای برگزاری انتخابات رقابتی فراهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزایی: به نظر می رسد شرایط برای برگزاری انتخابات رقابتی فراهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید