وکلای حوزه مواد مخدر به قاچاقچیان یاری می نمایند نه قانون!

به گزارش اوج باور، مدیر کل دفتر حقوقی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: وکلای متخصص در حوزه مواد مخدر به جای دفاع از قوانین این حوزه، از قاچاقچیان دفاع می نمایند.

وکلای حوزه مواد مخدر به قاچاقچیان یاری می نمایند نه قانون!

به گزارش اوج باور به نقل از مهر، محمد ترحمی مدیرکل دفتر حقوقی ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا ما در حوزه مواد مخدر وکلای متخصص داریم یا خیر، اظهار کرد: بله، وکلای متخصص در این حوزه داریم ولی متاسفانه آنها دفاع از قاچاقچیان را برعهده می گیرند، نه دفاع از قانون مبارزه با مواد مخدر.

ترحمی در پاسخ به این ادعا که این وکلا می گویند دفاع ما از ماهیت اصلی پرونده است نه جرم، گفت: من فکر می کنم این صحبت ها بهانه است چراکه در واقع آن وکیل دارد از قاچاقچی دفاع می نماید.

وی ادامه داد: البته در قانون دادرسی برای مجرم، متهم و محکوم حقوقی در نظر گرفته شده است و نباید آنها (قاچاقچیان) را از حداقل حقوق انسانی محروم کرد. داشتن وکیل یکی از این حقوق است که در همه مراحل هر فرد می تواند آن را داشته باشد. مخصوصا کسی که اتهامی به او وارد می گردد حتما باید وکیل بگیرد. قانون دادرسی کیفری و قانون اساسی ما برای فرد حق دفاع در دادگاه صالح را محفوظ می دانند. اما این که می گویید آیا وکلا می توانند در این زمینه کار نمایند، من فکر می کنم چون بسیاری از آنها وارد مباحث حاشیه ای می شوند شاید نتوانند به درستی از قوانین دفاع نمایند و در واقع از فرد قاچاقچی دفاع می نمایند.

مدیرکل دفتر حقوقی ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: وکیل خانواده را در نظر بگیرید. وقتی او پرونده طلاق را برعهده می گیرد، باید در راستای صیانت از خانواده اقدام کند، اما می بینید که این کار را انجام نمی دهد بلکه به وظیفه قانونی خود در حدود قوانین به فصل یک خانواده یاری می نماید، نه وصل آن. وکلای مواد مخدر هم همین طور هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 20

به "وکلای حوزه مواد مخدر به قاچاقچیان یاری می نمایند نه قانون!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکلای حوزه مواد مخدر به قاچاقچیان یاری می نمایند نه قانون!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید