پیمان نفتی اوپک تا سرانجام سال ادامه دارد

به گزارش اوج باور، یک شرکت تحقیقاتی پیش بینی کرد اوپک احتمالا تا سرانجام سال 2020 به اجرای توافق کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.

پیمان نفتی اوپک تا سرانجام سال ادامه دارد

به گزارش اوج باور، سوشانت گوپتا، مدیر تیم بازار نفت و پالایش شرکت وود مک کنزی در آسیا به شبکه سی ان بی سی گفت: موضوعی که ما در آمارهایمان مشاهده کردیم این است که بازار حتی برای کل امسال هنوز آماده نیست بازگشت کامل تولید نفت اوپک را جذب کند. ما انتظار داریم اوپک برای کل سال 2020 به کاهش تولید خود ادامه دهد.

اوپک و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، در دسامبر سال 2019 موافقت کردند میزان عرضه خود تا زمان نشست بعدی شان در مارس 2020 را 500 هزار بشکه در روز دیگر بیشتر کاهش دهند و مجموع محدودیت عرضه خود را به 1.7 میلیون بشکه در روز برسانند.

با این حال مدت این توافق نامعلوم مانده است. این گروه هر شش ماه یک بار دیدار رسمی دارد بنابراین اعلام زمان دیدار در مارس باعث شد برخی از تحلیلگران تصور کنند که خط مشی فعلی این گروه تنها در سه ماهه نخست سال 2020 اجرا می شود.

گوپتا اظهار داشت که کاهش بیشتر تولید نشان می دهد که اوپک از وجود مازاد عرضه در بازار نفت حداقل در نیمه اول امسال مطلع است و باید این مازاد عرضه را به نحوی یا از طریق پایبندی بالاتر به پیمان یا حتی کاهش بیشتر تولید به مدت طولانی تر، مدیریت کند.

شرکت وود مک کنزی انتظار دارد عرضه نفت از میزان تقاضا در سال 2020 فراتر رود و عرضه تولیدکنندگان غیراوپک و غیرآمریکا شامل برزیل، کانادا و نروژ نقش عمده ای در این موضوع دارد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، تحلیلگران وود مک کنزی انتظار دارد قیمتهای نفت در نیمه اول امسال در حدود 65 دلار در هر بشکه و برای کل سال 2020 در حدود 64 دلار در هر بشکه تثبیت شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 118

به "پیمان نفتی اوپک تا سرانجام سال ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیمان نفتی اوپک تا سرانجام سال ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید