کاهش شمار دکل های نفتی در صاحب بزرگترین ذخایر نفت دنیا

به گزارش اوج باور، ریزش قیمت نفت و تشدید تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا، صنعت نفت این کشور را که صاحب بزرگترین ذخایر نفت خام دنیا است، با مشکل روبرو نموده است.

کاهش شمار دکل های نفتی در صاحب بزرگترین ذخایر نفت دنیا

به گزارش خبرنگاران، آمار شرکت بیکرهیوز نشان داد که تا ماه مه، شمار دکل های حفاری ونزوئلا کاهش پیدا کرد. طبق گزارش بلومبرگ که با استناد به اسناد مربوط به آمار فراوری نفت ونزوئلا بوده، فراوری این کشور 16 درصد کاهش یافته و به 645 هزار و 700 بشکه در روز رسیده است.

از دو دکلی که ماه گذشته در ونزوئلا فعال بودند، یکی در یک میدان نفتی بود و دیگری برای حفاری گاز بود. این دو کل در منطقه اورینوکو فعال هستند که شرکت نفتی دولتی PDVSA در آن میادین نفتی را به طور مشترک با شرکت های خارجی اداره می نماید.

صنعت نفت ونزوئلا حتی پیش از ریزش اخیر قیمت های نفت و شیوع پاندمی ویروس کرونا، به دلیل تشدید تحریم های آمریکا، در آستانه فروپاشی بود. آمریکا برای محروم کردن دولت نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا از درآمدهای نفتی و سرنگونی وی، اقدامات خصمانه خود را علیه این کشور تشدید نموده است.

از سوی دیگر شرکت PDVSA با کمبود شدید نقدینگی روبرو بوده و سالهاست در فعالیتهای تعمیراتی تاسیسات نفتی سرمایه گذاری ننموده است. سقوط قیمت نفت و شیوع بیماری کووید 19 بحران در صنعت نفت ونزوئلا را تشدید کرد و شرکت PDVSA به دلیل کاهش مشتریان بین المللی نفت ونزوئلا، تعطیلی میادین نفتی را شروع کرد.

بنا بر آمار شرکت بیکرهیوز، ونزوئلا در مارس 25 دکل حفاری نفت و گاز داشت. با تحویل محموله های بنزین و مواد پالایشگاهی به وسیله پنج نفتکش ایرانی، بحران کمبود بنزین در این کشور کاهش پیدا نموده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، دولت مادورو به منظور مقابله با کمبود سوخت در ونزوئلا، اقدام به راه اندازی سیستم توزیع بنزین جدیدی نموده است اما این سیستم هم آن طور که باید نتوانسته به صفهای طولانی مردم در مقابل پمپ بنزین ها انتها دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 411

به "کاهش شمار دکل های نفتی در صاحب بزرگترین ذخایر نفت دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شمار دکل های نفتی در صاحب بزرگترین ذخایر نفت دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید