کرونا دانشجویان ایرانی انتقالی از خارج به داخل را افزایش نداد

به گزارش اوج باور، رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: کرونا باعث افزایش درخواست دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های خارج برای انتقال به دانشگاه های داخل نشد؛ با این حال هنوز برای پذیرش دانشجویان ایرانی از خارج به داخل آمادگی داریم.

کرونا دانشجویان ایرانی انتقالی از خارج به داخل را افزایش نداد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، پس از شیوع ویروس کرونا در جهان و وخیم شدن بیماری در بعضی کشورها، شهروندان هر کشور برای بازگشت به کشورهایشان اقدام کردند. در آن موقع، نگرانی بابت دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های خارج هم احساس شد که در پاسخ به این نگرانی، سازمان امور دانشجویان از آمادگی این سازمان برای انتقال دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه های داخل اطلاع داد.

اکنون که حدود 4 ماه از شناسایی ویروس کرونا در کشور می گذرد، مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، درباره میزان انتقال دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به دانشگاه های داخل به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان، گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در جهان که فعالیت دانشگاه ها را تعطیل کرد، در چندین بازه بعضی دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های خارج به کشور بازگشتند؛ بعضی دانشجویان ایرانی هم متقاضی بازگشت به کشور نبودند.

دانشگاه های خارج و داخل فعالیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی را از سر گرفتند

وی گفت: در حال حاضر که شیوع ویروس کرونا در بعضی کشورها در حال کاهش است، دانشگاه های خارجی هم مانند دانشگاه های ایران بخشی از فعالیت های خود را در حوزه دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سر گرفته اند و در واقع کار دانشجویان ارشد و دکترا در حال اجرا است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه نمود: در همان زمان برای پذیرش دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور اعلام آمادگی کردیم.

وی گفت: اما در نهایت با آنالیز هایی که صورت گرفت، نتیجه نهایی این بود که پس از شیوع ویروس کرونا در جهان، درخواست دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور برای انتقال به دانشگاه های ایران چندان تغییری نداشت و افزایش چشم گیری را مشاهده نکردیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه نمود: با این حال هنوز هم برای پذیرش دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور در دانشگاه های داخل آمادگی داریم اما فکر نمی کنیم که این موضوع چندان درخواستی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 443

به "کرونا دانشجویان ایرانی انتقالی از خارج به داخل را افزایش نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا دانشجویان ایرانی انتقالی از خارج به داخل را افزایش نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید