خبر خوب یوفا برای اینتر و هوادارانش

به گزارش اوج باور، اتحادیه فوتبال اروپا با مصوبه ای جدید، مدیران تیم فوتبال اینتر را راضی و طرفداران این تیم را از کابوس دیدن نراتزوری در بحران اقتصادی نجات داد.

خبر خوب یوفا برای اینتر و هوادارانش

به گزارش خبرنگاران، در حالی که پرداخت حقوق معوقه بازیکنان اینتر به سبب محدود شدن منابع اقتصادی این باشگاه به یک معضل برای مدیران نراتزوری تبدیل شده بود و نگرانی هایی را درباره احتمال مجازات این تیم برای طرفداران به وجود آورده بود، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خبر خوبی به اینتری ها داد چرا که کار این تیم را برای کسب مجوز رقابت های اروپایی در فصل 22-2021 آسان تر کرد.

اینتر یکی از باشگاه هایی بوده است که در ماه های اخیر به دو دلیل در پرداخت حقوق بازیکنانش مشکل داشته است و به همین دلیل دست به دامن فدارسیون فوتبال ایتالیا شد تا مهلت تسویه بدهی هایش که 8 روز پیش بود را تمدید کند. این اتفاق هم رخ داد و مهلت پرداخت تسویه حساب با بازیکنان اینتر تا 31 مارس (11 فروردین) تمدید شد اما این هم بدان معنا بود که باشگاه اینتر می بایست تا آن تاریخ تعهدات اقتصادی اش را پرداخت کند تا مجوز حضور در رقابت های اروپایی فصل آینده را کسب کند.

اکنون یوفا باز هم کار اینتری ها و دیگر باشگاه های دارای بدهی را آسان تر نموده است. نهاد حاکم بر فوتبال اروپا به دلیل آثار منفی شیوع کرونا بر شرایط اقتصادی اقتصادی باشگاه، الزام آنها به پرداخت کامل حقوق و مطالبات معوقه بازیکنان و کارمندان شان در سال گذشته را برداشته است. از این باشگاه ها در صورتی که بدهی شان به بازیکنان در سال 2020 بیشتر از 15 درصد از حقوق سالانه هر کدام از آنها نباشد، خواهند توانست جواز حضور در رقابت های اروپایی فصل آینده را بگیرند که البته این قانون تنها برای فصل جاری اجرایی است. باشگاه اما باید ارائه برنامه ای مشروح به یوفا ارائه نمایند که ضمانت پرداخت بدهی های شان به بازیکنان تا سرانجام فصل جاری را تضمین کند.

طبق گزارش نشریه توتواسپورت ایتالیا، اینتر حقوق بازیکنانش در ماه های نوامبر و دسامبر سال 2020 را که مجموعاً 24.8 میلیون یورو می گردد را پرداخت ننموده است. این در حالیست که طبق معافیت 15 درصدی تعریف شده از سوی یوفا، این رقم حداکثر باید 22.3 میلیون یورو باشد. بنابراین اینتر تنها با پرداخت2.5 میلیون یورو از بدهی های خود به بازیکنانش تا 31 ماه مارس خواهد توانست مجوز حضور در رقابت های اروپایی فصل آینده را کسب کند و برای تسویه مابقی این بدهی تا سرانجام فصل مهلت خواهد داشت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 847

به "خبر خوب یوفا برای اینتر و هوادارانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوب یوفا برای اینتر و هوادارانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید