علم و تکنولوژی

گفت وگوی وزیران خارجه ایران و ارمنستان درباره اقدامات ایران در مقابله با شیوع کرونا

در گفتگوی وزرای امور خارجه ایران و جمهوری ارمنستان، اقدامات کشورمان در مقابله با شیوع کرونا در شرایط برقراری تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا از سوی ظریف تشریح شد.

9 فروردین 1399

فاکسکان به جای آیفون، خط فراوری ماسک راه اندازی کرد

در هیاهوی ویروس کرونا در چین، شرکت فاکسکان که عمده فراوریکننده گوشی های آیفون اپل است؛ خط فراوری ماسک را در کارخانجات خود راه اندازی کرد.

6 فروردین 1399

خبرنگاران شخصیت فرهنگی روس: در خانه ها بمانید

مسکو - خبرنگاران - بوریس یسنکین رئیس موسسه انتشاراتی بیبلیوگلوبوس روسیه از بزرگترین موسسات انتشاراتی این کشور به ایرانیان توصیه کرد که اصول قرنطینه عمومی برای پیشگیری از کرونا را جدی بگیرند و تا آنجا که می توانند از خانه خارج نشوند.

6 فروردین 1399

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از دردسرهای ویروس کرونا در صنعت خودرو و تلفن هوشمند تا نسخه جدید گوشی ردمی K30

انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین نموده و به صورت خلاصه منتشر می نماید.

5 فروردین 1399

کویر دق سرخ ، جاهای دیدنی اصفهان

کویرها خود به خود آنچنان پدیده های شگفت انگیزی هستند که به تنهایی یکی از قطب های گردشگری به حساب می آیند. تورهای گردشگری کویر دق سرخ آسمان تاریک آنجا و رصد ستارگانش، سکوت و آرامش بی نظیرش، حیات وحش بکرش و پدیده های جذاب زمین شناسی آن را به عنوان جاذبه...

4 فروردین 1399

ساعت هوشمند سامسونگ بعد از 5 سال به روز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، در شرایطی که شرکت های فناوری معمولاً بعد از گذشت دو تا سه سال محصولات محبوب خود و از جمله ساعت های هوشمند را به روز می کنند، سامسونگ برای این کار مشتریان خود را 5 سال معطل کرد.

3 فروردین 1399

بانک توسعه چین سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی را مورد مطالعه قرار می دهد

نماینده هیئت سرمایه گذار چینی، گفت: از بانک توسعه چین برای سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی دعوت کردیم و هفته آینده برای توسعه روابط مالی و سرمایه گذاری این بانک در خاک آذربایجان شرقی در چین نشست داریم.

26 اسفند 1398

خبرنگاران یونسکو: کرونا 290 میلیون دانش آموز را خانه نشین می نماید

نیویورک- خبرنگاران- سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد روز پنج شنبه گفت ویروس کرونا 290 میلیون دانش آموز را در 13 کشور خانه نشین می نماید.

25 اسفند 1398

کسب رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه پژوهش

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس ارزشیابی سالانه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیروز به کسب رتبه سوم در حوزه پژوهش شد.

24 اسفند 1398

جهش فناوری فضایی ایران با ماهواره ظفر

مرتضی براری در مصاحبه با خبرنگاران جزئیات پرتاب ماهواره ظفر که قرار است با ماهواره بر سیمرغ به فضا پرتاب گردد و چشم انداز ایران در حوزه فناوری فضایی را تشریح کرد.

22 اسفند 1398

مدیران غیرمتخصص عامل بیشترین آسیب ها به بیت المال، با جرم انگاری ها قبح جرم را ریختیم

خبرنگاران/سمنان معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات با اشاره به شیوه های انتصاب مدیران در کشورمان گفت: بخش زیادی از مدیران علی رغم دلسوزی، تخصص و اهلیت لازم برای مدیریت را ندارند و بیشترین آسیب ها نیز از ناحیه همین مدیران متوجه کشور می شود....

19 اسفند 1398

بهره گیری از توانایی شرکتهای دانش بنیان در راستای کاهش آلودگی هوا

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشکل آلودگی هوا یک مشکل چند جانبه است که تحت تأثیر عوامل انسانی، طبیعی، درونی و بیرونی قرار می گیرد. برای کاهش میزان آلودگی هوا دو راه چاره اساسی وجود دارد؛ یکی حذف عامل آلاینده ها و منابع...

15 اسفند 1398

زمینه مشارکت بخش خصوصی در پروژه های دولت الکترونیک فراهم می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، رویداد ملی زمینه سازی مشارکت بخش خصوصی در پروژه های دولت الکترونیکی (PPP) بیست و سوم دی ماه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با همکاری این سازمان برگزار می گردد.

8 اسفند 1398

10 نکته که باید قبل از سفر به هندوستان بدانید

هندوستان کشوری پرتلاش، شلوغ و تا حدودی گیج کننده است. مدتی طول می کشد تا بتوان با انرژی حیرت آور این مکان سازگار شد. ممکن است سفر به هندوستان آنچنان آسان نباشد، اما قطعا یکی از با ارزش ترین کشورها برای بازدید است و دارای مکان ها و مناظر چشمگیر و شگفت انگیز،...

7 اسفند 1398

دیوارهای خزه ای که هوا را تمیز می کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، 3 دیوار شهری که از خزه ساخته شده اند به طور دائم در لندن نصب شده اند تا هوای آلوده شهر را تمیز کنند. هر کدام از این دیوارها قابلیت های پاکسازی آلودگی یک جنگل کوچک را دارند.

6 اسفند 1398

فارس من، غلامی: چگونگی حمایت از طرح های علمی با موضوع مقابله با آلودگی هوا

وزیر علوم فرایند حمایت از محققان کشور در حوزه های مختلف بخصوص طرح های مقابله با آلودگی هوا را تشریح کرد.

5 اسفند 1398

چرخ کارخانه نوآوری استان البرز به حرکت در می آید

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و استاندار البرز؛ موافقت نامه راه اندازی و شروع به کار کارخانه نوآوری البرز به امضا می رسد تا زیست بوم نوآوری و کسب و کارهای دانش بنیان این استان رونق بگیرد.

1 اسفند 1398

همایش ملی مسکن پایدار اسفند 98 در دانشگاه علم و صنعت برگزار می گردد

دانشگاه علم و صنعت ایران هشتم اسفندماه 98 میزببان برگزاری نخستین همایش ملی مسکن پایدار است.

29 بهمن 1398

مخالفت باشگاه استقلال با استعفای فتح الله زاده

باشگاه استقلال با استعفای علی فتح الله زاده، مخالفت کرد.

25 بهمن 1398

تفاهم نامه همکاری میان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری منعقد شد

تفاهم نامه همکاری میان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با هدف حمایت از فناوران و شرکت های دانش بنیان منعقد شد.

25 بهمن 1398
تعداد: (26)