هوش مصنوعی

این ابزار هوش مصنوعی عکس های قدیمی را ترمیم می نماید

در زمینه ترمیم عکس های قدیمی ابزارها و برنامه های پولی متعددی وجود دارد. اما حالا محققان شرکت Tencent یک الگوریتم هوش مصنوعی را توسعه داده اند که می تواند عکس های قدیمی را با دقت زیادی ترمیم کند و این الگوریتم را به طور رایگان به اشتراک گذاشته اند.

11 مرداد 1401

طراحی سامانه های اطلاع رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی با کوشش شرکت جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجویان برتر

مدیرعامل شرکت فناوران طرح و توسعه سپنا گفت: اعضای این شرکت فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و دانشجویان دانشگاه های برتر هستند که توانستیم سامانه های اطلاع رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی را طراحی کنیم.

28 خرداد 1401

این 5 نفر به میزان نصف جمعیت جهان، پول دارند!

ثروتمندان ثروتمندتر می شوند و فقیران فقیرتر!آمارهای نو نشان می دهند که ثروت هر روز در دستان افراد کمتری انباشته می گردد و این تعداد رو به کاهش است. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

31 فروردین 1401

گوگل هوش مصنوعی LaMDA را برای بهبود مکالمه بین انسان و کامپیوتر رونمایی کرد

گوگل امشب و در جریان رویداد I/O خود از فناوری LaMDA رونمایی کرد. این یک هوش مصنوعی فوق العاده قدرتمند است که به کاربران اجازه می دهد یک گفت و گوی کاملا طبیعی با ماشین داشته باشند.

5 تیر 1400

خبرنگاران خیز چین برای کسب صندلی نخست فناوری در دنیا

تهران- خبرنگاران- در حالی که آمریکا موقعیت خود را به عنوان قدرت غالب تکنولوژیکی برای دهه ها حفظ نموده بود، چین سرمایه گذاری های عظیمی انجام داده به گونه ای که اکنون این کشور در بعضی حوزه ها از جمله دستیابی سریع به فناوری ها آمریکا را پشت سر گذاشته یا در...

5 خرداد 1400

مدیریت تعارض منافع؛ استعدادهایی که هدر می شوند

کارشناس پژوهشی- حمایتگری مرکز توانمندسازی حاکمیت و جامعه در یادداشتی یکی از بهانه های همیشگی برای مقاومت در برابر مدیریت تعارض منافع را هدررفت استعدادها و نخبگان در کشورهای در حال توسعه برشمرده و با محور قرار دادن این مسئله موضوع مدیریت ظرفیت نخبگان...

9 اسفند 1399