در خصوص وکیل سرقفلی چه می دانید؟

به گزارش اوج باور، بسیاری از کسبه و کسانی که در حیطه امور تجاری فعالیت دارند، مسلما تا به امروز با اصطلاح حقوقی سرقفلی آشنا شده اند و نام آن را بسیار زیاد شنیده اند.

در خصوص وکیل سرقفلی چه می دانید؟

به گزارش خبرنگاران، بنابراعلام گروه وکلای پارسا، وکیل سرقفلی یکی از مهم ترین مباحث حقوقی می باشد که معمولا بین مستاجر و مالک یک مکان تجاری ممکن است بوجود آید. در چنین پفراینده هایی معمولا وکیل برای سرقفلی بهتر از هر فرد دیگری می تواند به مالک یا مستاجر یاری کند تا در جهت احقاق حقوق خود قدم بردارند.

سرقفلی در واقع به وجهی گفته می شود که از جانب مستاجر یک ملک برای استفاده از منافع یک مکان تجاری به مالک قبلی یا مستاجر قبلی پرداخت می شود.

توجه داشته باشید که با پرداخت وجه سرقفلی به هیچ اسم این حق به فرد از مالک مکان سلب نمی شود؛ به بیانی بهتر با پرداخت این وجه مستاجر تنها می تواند در مدتی که مکان تجاری را اجاره نموده است از منافع تجاری آن مکان استفاده کند. در نهایت پس از گذشت مدت زمان معین، مستاجر باید ملک تجاری را تخلیه کند و آن را به مالک بازگرداند، مالک هم متقابلا باید وجه سرقفلی را به مستاجر بازگرداند.

تعهدات متقابل مالک و مستاجر ملک تجاری

بسیاری از افرادی که به وکیل سرقفلی مراجعه می کنند معمولا می خواهند از تعهدات قانونی مستاجر و مالک نسبت به یکدیگر اطلاع کسب کنند؛ چرا که وکیل سرقفلی دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه می باشد.

جالب است بدانید که با پرداخت وجه سرقفلی، مستاجر دارای حق تقدم برای اجاره مجدد ملک می شود. یعنی اگر مالک قصد داشته باشد که پس از سرانجام مدت زمان عقد اجاره، مستاجر دیگری را برای ملک خود بیاورد. شما باید بدانید که مستاجر قبلی که مبلغ سرقفلی را در قرارداد اجاره قبل پرداخت نموده است، نسبت به دیگر افراد خواستار ملک تجاری دارای حق تقدم می باشد.

در مواردی که مستاجر اولیه قصد اجاره مجدد مکان تجاری را ندارد، مالک وظیفه دارد که مبلغ سرقفلی را به قیمت روز و به طور عادلانه به او بازگرداند. اکنون ممکن است این سوال بسیار مهم برای شما پیش آید کع قیمت روز مبلغ سرقفلی چگونه معین می شود و به او پرداخت می شود؟

برترین راه پاسخگویی به چنین سوالاتی و جزییان مربوط به آن ها، مراجعه به وکیل سرقفلی و استفاده از خدمات حقوقی و مشاوره ای است. در حالت کلی مبلغ سرقفلی بر اساس موارد زیر معین می شود:

موقعیت محلی

کیفیت بنا

تجهیزات محل

حسن معروفیت مستاجر

اهمیت یاری گرفتن از وکیل سرقفلی

از آنجایی که مسائل و موضوعات مربوط به مشاغل تجاری در فرایند کسب عایدی آنان اهمیت بسیار زیادی دارد، قانونگذار هم قوانین جامع و کاملی را برای آن در نظر گرفته است. پس کاملا طبیعی است که در رابطه با موضوع مهمی همانند سرقفلی که قانونگذار ارزش زیادی برای آن قائل است، باید افراد دقت نظر داشته باشند و از متخصصان حقوقی یاری بگیرند.

گروه حقوق وکلای پارسا با در نظر گرفتن اندازه اهمیت چنین پفراینده های حقوقی، برترین وکیل سرقفلی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل حقوقی پفراینده های خود را حل کنند.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1172

به "در خصوص وکیل سرقفلی چه می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در خصوص وکیل سرقفلی چه می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید