عملیات بازگشت زائران حج تمتع تا 21 تیر از 18 فرودگاه عملیاتی کشور ادامه خواهد داشت، اولین پرواز بازگشت به فرودگاه کرمان و آخرین پرواز نیز به فرودگاه ارومیه خواهد بود

به گزارش اوج باور، محمد حسین آجیلیان از شروع عملیات بازگشت حجاج ایرانی از روز گذشته یک تیر ماه اطلاع داد و گفت: عملیات رفت زائران ایرانی از 24 اردیبهشت تا 21 خرداد ماه انجام شد و طبق برنامه ریزی های اجرا شده عملیات بازگشت حجاج نیز از اول تیرماه شروع تا 21 تیرماه ادامه خواهد داشت اما ممکن است با توجه به افزایش بار ترافیک هوایی از فرودگاه مبدا عملیات بازگشت حجاج به طول بیانجامد.

عملیات بازگشت زائران حج تمتع تا 21 تیر از 18 فرودگاه عملیاتی کشور ادامه خواهد داشت، اولین پرواز بازگشت به فرودگاه کرمان و آخرین پرواز نیز به فرودگاه ارومیه خواهد بود

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها اظهار داشت: در روز یکم تیرماه 3 پرواز به فرودگاه مشهد، 3 پرواز به فرودگاه تبریز،3 پرواز به فرودگاه اهواز و 2 پرواز به فرودگاه کرمان انجام خواهد شد و در مجموع 18 فرودگاه اهواز، ساری، یزد، کرمان، رشت، اردبیل، تبریز، زنجان، شیراز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه، بوشهر، گرگان و همدان عملیات بازگشت حجاج ایرانی به میهن اسلامی را خواهند داشت.

آجیلیان اضافه کرد: عملیات بازگشت حجاج ایرانی از این فرودگاه ها تا روز 21 تیرماه ادامه خواهد داشت و اولین پرواز بازگشت به فرودگاه کرمان و آخرین پرواز نیز به فرودگاه ارومیه خواهد بود.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: 18 فرودگاه یاد شده هم اکنون برای اجرای عملیات بازگشت حجاج ایرانی به میهن اسلامی آماده هستند و اقدامات مورد احتیاج جهت تسهیل عملیات بازگشت حجاج ایرانی در این فرودگاه ها صورت گرفته است.

وی گفت: در عملیات بازگشت حجاج به کشورمان در مجموع 10 هزار و 974 نفر به فرودگاه مشهد، 4097 نفر به فرودگاه تبریز، 3630 نفر به اهواز و 2662 نفر به فرودگاه کرمان و همینطور دیگر فرودگاه های کشور پرواز خواهند داشت.

آجیلیان اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و ظرفیت های فرودگاهی مستقبلین به فرودگاه ها مراجعه نکنند تا عملیات بازگشت حجاج ایرانی در فرودگاه های کشور دچار مسائل تردد نشود.

وی اضافه کرد: طی دو روز گذشته 2 هزار و 500 حاجی از فرودگاه مشهد، تبریز، اهواز وکرمان وارد کشور شده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 2 تیر 1403 بروزرسانی: 2 تیر 1403 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1646

به "عملیات بازگشت زائران حج تمتع تا 21 تیر از 18 فرودگاه عملیاتی کشور ادامه خواهد داشت، اولین پرواز بازگشت به فرودگاه کرمان و آخرین پرواز نیز به فرودگاه ارومیه خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات بازگشت زائران حج تمتع تا 21 تیر از 18 فرودگاه عملیاتی کشور ادامه خواهد داشت، اولین پرواز بازگشت به فرودگاه کرمان و آخرین پرواز نیز به فرودگاه ارومیه خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید