نکاتی در خصوص نگهداری از خودرو

به گزارش اوج باور، در این مقاله نکاتی در مورد نگهداری از خودرو را برایتان آماده نموده ایم که می توانند برای کسانی که خودروی نو خریداری نموده اند مفید باشند.

نکاتی در خصوص نگهداری از خودرو

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومیت، تا چه اندازه با قطعاتی که در مراکز سرویس خودروها عرضه می شوند آشنایی دارید؟

ارتقای عملکرد خودرو

بعضی از نمایندگی های فروش خودرو و یا مراکز سرویس اتومبیل قطعاتی را برای فروش دارند که می توانند کارایی خودروی شما را افزایش دهند. در بعضی موارد استفاده از این قطعات می تواند باعث کاهش هزینه های ماهانه شما برای خودرو گردد.

کف پوش خودرو

محافظ کف خودرو یا کف پوش ها دو نوع هستند که یکی مدل فراوری شده به وسیله سازنده خودرو و دیگری مدل های گران قیمت تر متفرقه هستند. محافظ کف خودرویی که از نوع کارخانه ای باشد هم ممکن است قیمت گرانی داشته باشد اما این محافظ ها به طور خاص برای خودروی شما طراحی شده اند و به طور کامل با خودرو همخوانی داشته و به خوبی در جای خود قرار می گیرند. اگر می خواهید خرج کم تری کنید می توانید به سراغ قطعات اصلی یا همان genuine کارخانه بروید.

تایرها

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که برف زیادی می بارد بهتر است برای فصل زمستان تایرهای مناسب داشته باشید. بنابراین اگر یک خودروی نو خریداری می کنید بهتر است در مورد رینگ و تایر دوم خود برای فصل زمستان هم فکری کنید و آن را با فروشنده در میان بگذارید. برای کسانی که در خانه فضای کافی برای نگهداری از تایر زمستانی ندارند بعضی فروشندگان خودرو فضای نگهداری تایر را هم در اختیار شما قرار می دهند.

مواد ضد پوسیدگی بدنه

در بدنه خودروهای تازه برای جلوگیری از زنگ زدگی از فولاد گالواهمه شده استفاده می گردد. اما کسانی که در منطقه ها پر برف زندگی می نمایند ممکن است بخواهند در مورد پیشگیری از پوسیدگی بدنه خودرو محکم کاری نمایند. اگر این مساله را با سرویس کار خودروی خود یا نمایندگی فروش در میان بگذارید آن ها به شما پیشنهادات خوبی را برای حفاظت از خودرو به شما خواهند داد تا دیگر نگران زمستان ها نباشید. برای استفاده از این مواد پیشنهاد می گردد که با نمایندگی خودروی خود تماس بگیرید.

تمدید گارانتی

حقیقت این است که بسیاری از قطعات گران قیمت خودروها به وسیله گارانتی های متداول پوشش داده می شوند. گرچه بسیاری از کارشناسان تمدید گارانتی یک خودروی دست دوم را بی فایده می دانند اما این کار یکی از گزینه های پیش رو برای خریداران این خودروها است. زمانی که خودروی دست دوم را خریداری می کنید، می توانید با تمدید گارانتی آن ریسک هزینه های آینده خودرو را کاهش دهید.

باد نیتروژن

امروزه در بسیاری از نمایندگی ها و مراکز خدمات خودرویی باد نیتروژن برای تایر خودروها موجود است. نیتروژن یک گاز پایدار است و به علت آنکه یک گاز بی اثر (خنثی) به شمار میرود با مواد ساخت تایر هیچ واکنشی نشان نمی دهد. بعلاوه نیتروژن نشتی کم تری نسبت به باد معمولی دارد در نتیجه پس از تنظیم باد تایرها، فشار باد موجود در تایر تا مدت زمان نسبتا زیادی ثابت می ماند. اگرچه استفاده از باد نیتروژن ضروری نیست اما اگر قیمت آن را مناسب دیدید از آن بهره ببرید.

آلارم دزدگیر

بسیاری از خودروهای تازه مجهز به سیستم های ضد سرقتی هستند که کارخانه سازنده بر روی آن ها نصب نموده است و نگرانی در مورد سرقت خودرو وجود ندارد. اما اگر خودرویی که خریداری می کنید به آلارم دزدگیر مجهز نیست می توانید از نمایندگی درخواست کنید تا آن را بر روی خودرو نصب نمایند. بعلاوه در بازار مافرقه هم می توانید انواع بسیار زیادی از آلارم های دزدگیر را با قیمت ای پایین و مناسب پیدا کنید اما بهتر این است که نصب آلارم دزدگیر را به نمایندگی فروش خودرو بسپارید چون آن ها به خودروی فراوریی خودشان تسلط و آشنایی بیشتری دارند.

سخن پایانی

گاها قطعات موجود در بازار و نمایندگی ها بسیار به درد بخور هستند و می توانند عمر کاری خودروی شما را افزایش دهند. اگرچه خریداری این قطعات و اضافات می تواند مبلغ پرداختی شما را افزایش دهد اما از طرفی ممکن است در دراز مدت سبب کاهش هزینه های خودروی شما شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1101

به "نکاتی در خصوص نگهداری از خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی در خصوص نگهداری از خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید