احتمال منع تردد درون شهری خودروها، تکذیب مخالفت استانداری با تعطیلی تهران

به گزارش اوج باور، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: منع رفت و آمد های درون شهری خودرو های شخصی در جلسه امروز قرارگاه عملیاتی کرونا آنالیز می گردد.

احتمال منع تردد درون شهری خودروها، تکذیب مخالفت استانداری با تعطیلی تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت ها به دنبال شیوع کرونا اظهار کرد: در وهله اول تاکید می کنم که ستاد ملی کرونا یک سخنگو دارد و سخنگوی ستاد هم من هستم و مطالبی که قرار است در ارتباط با مصوبات ستاد ملی ارائه گردد، فرآیند به گونه ای است که از زبان بنده باید اعلام گردد. اینکه عزیزان پیشنهادات را به عنوان مصوبات تلقی می نمایند، کار درستی نیست.

وی اضافه کرد: در شنبه ای که گذشت در ستاد ملی مقابله با کرونا، دو پیشنهاد مطرح شد، پیشنهاد اول در ارتباط با ایجاد محدودیت در مراکز استان ها و شهر های پرجمعیت از 20 آبان ماه بود که مصوب شد و از ساعت 18 به بعد، محدودیت هایی اعمال می گردد. پیشنهاد دوم هم بحث منع رفت و آمد های درون شهری خودرو های شخصی بود که مورد بحث نهاده شد و مقرر شد تا آنالیز بیشتری در این زمینه صورت گیرد و به همین دلیل امروز بعد از ظهر جلسه قرارگاه برگزار می گردد و قرار است در این جلسه این پیشنهاد مجددا مطرح و آنالیز گردد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: هر اقدام و محدودیتی که قرار باشد اعمال گردد، باید از جنبه های مختلفی مانند تاثیر آن بر کنترل بیماری، قابلیت اجرایی آن و... آنالیز و بعد از جمع بندی نظرات، تصمیم گیری می گردد؛ بنابراین اینکه گفته شده از شبنه قرار است این محدودیت اعمال گردد، به هیچ وجه مصوبه ستاد ملی کرونا نیست و امروز بعد از ظهر موضوع مطرح خواهد شد و مصوبه بعد از تصویب نهایی به اطلاع مردم خواهد رسید.

رییسی درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران گفت: ظاهرا یکی از همکاران به گونه ای مطح نموده بودند که پیشنهادی مبنی بر تعطیلی دو هفته ای تهران ارائه شده است و حتی گفته شده بود که رییس جمهور با تعطیلی دو هفته ای تهران موافقت نموده است، اما استاندار با اجرای مصوبه موافقت نمی کند. من قاطعا می گویم که این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و این پیشنهاد هم مانند سایر پیشنهاد هایی است که مطرح شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: اگر در ستاد ملی که با ریاست رییس جمهور برگزار می گردد، اگر از سوی کمیته ها پیشنهادی داده گردد، موضوع مطرح می گردد و اجماعی درباره نظرات تصمیم گیری می گردد و این موضوع به طور کلی صحت ندارد و اگر ستاد ملی تصمیمی را اتخاذ کند و ابلاغ گردد، قطعا لازم الاجراست و کسی نمی تواند آن را اجرا نکند؛ بنابراین این خبر درست نیست.

رییسی گفت: پیشنهادات مختلفی از استان های مختلف به ستاد ملی مقابله با کرونا داده شده است و پیشنهادات مورد آنالیز و بحث کارشناسی نهاده شده است و موضوع در ستاد مطرح و تصمیم گیری می گردد و تاکید می کنم که اینکه تصمیم گیری در این زمینه شده و کسی مخالفت نموده است، به هیچ وجه صحت ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 647

به "احتمال منع تردد درون شهری خودروها، تکذیب مخالفت استانداری با تعطیلی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال منع تردد درون شهری خودروها، تکذیب مخالفت استانداری با تعطیلی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید