اطلاعات 29 هزار کارمند فیس بوک سرقت شد

به گزارش اوج باور به نقل از انگجت، به نظر می رسد اطلاعات فیس بوک دوباره فاش شده است. اما این بار به جای کاربران، اطلاعات کارمندان این شرکت سرقت شده است.

اطلاعات 29 هزار کارمند فیس بوک سرقت شد

سارقی با ورود به خودروی یکی از کارمندان این شرکت، هارددریوارهایی حاوی اطلاعات رمزگذاری شده فهرست دستمزدهای حدود 29 هزار کارمند فعلی و سابق این شرکت را سرقت نموده است.

این سرقت در 17 نوامبر رخ داده و فیس بوک 3 روز بعد متوجه مفقود شدن هارددرایوها شد. این شرکت در 29 نوامبر متوجه شد در هارد درایوهای سرقت شده فهرست دستمزدهای کارمندان وجود داشته و از شب گذشته اطلاع رسانی به کارمندانی را شروع نموده که اطلاعاتشان سرقت شده است.

طی این رویداد نام های کارمندان، اطلاعات بانکی، مبلغ دستمزدها، پاداش، اطلاعات میزان سهام آنها و 4 رقم آخر شماره تامین اجتماعی افراد سرقت شده است.

همچنین هارددرایوهای مذکور حاوی سوابق اطلاعاتی کارمندان آمریکایی فیس بوک بودند که در 2018 میلادی در این شرکت مشغول بوده اند. البته در این حادثه اطلاعات هیچ یک از کاربران فاش نشده است.

به گفته سخنگوی فیس بوک این شرکت مشغول همکاری با پلیس است و هرچند هارددرایوهای مذکور پیدا نشده اند، اما هیچ نشانه ای از سواستفاده از اطلاعات، کشف نشده است.

البته محتمل است این اطلاعات بالاخره فاش شوند. جالب آنکه کارمندی که هارد درایوها از خودروی او سرقت شده، اجازه نداشته آنها را از دفاتر فیس بوک خارج کند. به همین دلیل این شرکت اقدامات تنبیهی را در نظر گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 17

به "اطلاعات 29 هزار کارمند فیس بوک سرقت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات 29 هزار کارمند فیس بوک سرقت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید