اعتماد به جوانان در تنیس جواب داد، بعضی مغرضانه قضاوت کردند

به گزارش اوج باور، فرزین ضیا آذری در مصاحبه با خبرنگاران در مورد فرایند فعالیت های صورت گرفته برای صعود تیم ملی به دسته سه آسیا اقیانوسیه گفت: اسفند سال گذشته در جلسه ای با حضور طاهری سرمربی تیم ملی تنیس برنامه بلندمدت این تیم را تدوین کردیم. هدف اول ما صعود از دسته چهار آسیا اقیانوسیه بود چرا که معتقد بودیم جای تیم ملی کشورمان آنجا نیست. البته باید این را پذیرفت که در دیویس کاپ هیچ تیم و کشوری بی انگیزه و تماشاچی نیست.

اعتماد به جوانان در تنیس جواب داد، بعضی مغرضانه قضاوت کردند

وی اضافه کرد: به هرحال فشار زیادی روی تیم بود که البته به خوبی مدیریت شد. تصمیم گرفتیم تا مسابقاتی را به صورت مدون و مستمر برگزار کنیم تا همه شانس حضور در آن را داشته باشند. بازیکنانی که رنک بین المللی در ITF داشتند، بازیکنان بزرگسالان و بازیکنانی که از 18 سال به رده سنی بزرگسالان آمده بودند و رنک نداشتند نیز دعوت شده بودند که تعداد به بیش از 50 بازیکن رسید. تعدادی بازیکن هم از استانها و کمیته فنی دعوت شدند و در نهایت به 75 نام رسیدیم تا با برگزاری مسابقات دوره ای خاتمه به ترکیب 10 نفره برسیم. با این کار همه تنیسورها به این خودباوری رسیدند که دیده می شوند و کارکردن و کوشش کردن جواب خواهد داد.

کارشناسی از راه دور و ندیده غلط است

دبیر فدراسیون تنیس در مورد اظهار نظر برخی افراد که دسته چهار آسیا اقیانوسیه را دسته ضعیفی دانسته و صعود از آن را کار ساده ای دانسته بودند گفت: من معتقد هستم هیچ کارشناسی از راه دور و ندیده کارشناسی نمی نماید. به هرحال تیم ما بنا به هر دلیلی در دسته چهار آسیا اقیانوسیه بود و ما هم معتقدیم که آنجا جای ما نبود اما آیا می گردد به فدراسیون جهانی گفت که ما قوی هستیم و حریفانی قوی تر می خواهیم؟

وی ادامه داد: به هرحال انگیزه صعود از این دسته برای همه تیم ها وجود داشت و در معادلاتی که دوستان مبنی بر مثلاً قوی بودن عربستان در این تیم داشتند هم اشکالاتی وجود داشت پس کارشناسی از راه دور غلط بود. متاسفانه برخی در صحبت هایشان نشانی از کارشناسی نیست بلکه همه چیز از روی حب و بغض است. ما انتقادها را به جان می خریم هر انتقاد دلسوزانه و کارشناسی که باشد و به تیم ملی یاری کند به دیده جان قبول می کنیم ولی تضعیف تیمی که با ترکیب جوان در مسابقات ظاهر می گردد و با اقتدار به دسته بالاتر صعود می نماید چه دلیلی می تواند داشته باشد؟

وی اضافه کرد: طاهری سرمربی تیم ملی به بازیکنان جوان اعتماد کرد و همین حضور سه بازیکن برای نخستین بار در دیویس کاپ با این عملکرد خوب خودش یک دستاورد بزرگ است. حالا هم به محض تمام شدن بازی ها برنامه ریزی برای هدف اصلی مان که صعود به دسته دو می باشد می جنگیم، ما برای بقا به میدان نمی رویم.

از میزبانی بحرین شکایت خواهیم کرد

ضیا آذری در مورد اینکه چطور ما با این امکانات و کادر برگزاری، پیروز به میزبانی دیویس کاپ نشدیم اما بحرینی ها با این شرایط برگزاری میزبان بودند گفت: ما تنها تیمی بودیم که زمانی که اعلام کردند مسابقات کنسل شده است به صورت رسمی درخواست میزبانی خود را به فدراسیون جهانی اعلام کردیم اینکه چه اتفاقی افتاده است که بحرین با امکانات فوق العاده ضعیفش میزبان شده است را نمی دانم. بحرین به عنوان کشور میزبان موظف بود ویزای کل بازیکنان شرکت کننده را صادر کند اما تا دقایق آخر ویزای چند بازیکن ما صادر نشده بود. ما قطعاً از بحرین برای این موضوع شکایت خواهیم کرد. به هرحال سوال خود ما هم هست و منتظریم روابط بین الملل مان با پیگیری در این خصوص شفاف سازی کند.

لازمه ورزش قهرمانی داشتن زیرساخت است

دبیر فدراسیون تنیس در مورد مشکل نداشتن زمین اختصاصی فدراسیون تنیس گفت: برخی می گویند در ورزش حرفه ای با غیرت جلو بروید و توکل کنید قطعاً مهم است ولی فراموش نکنیم تیم حریف هم خدا دارد و کوشش نموده است پس لازمه ورزش قهرمانی داشتن زیرساخت است. متاسفانه فدراسیون تنیس زمین اختصاصی که ندارد هیچ، حتی فاقد یک انبار برای تجهیزاتش است.

وی اضافه کرد: وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از هیچ یاریی به ما دریغ ننموده اند ولی موضوع بحث حقوقی در ورزش است که در حالی که باید مازاد اماکن ورزشی اجاره داده گردد ولی کل آن اجاره ای شده است. چه اتفاقی افتاده است که در گذشته شرکت تجهیز و توسعه کل اماکن را اجاره داده است؟ ما هم نمی توانیم انتظار داشته باشیم وقتی جایی واگذار شده است و بخش خصوصی هم به تعهداتش عمل می نماید قراردادش فسخ گردد.

از خانواده تنیس و منابع انسانی فدراسیون تشکر می کنم

ضیا آذری در خاتمه با قدردانی از همه کسانی که در صعود تیم ملی به دسته سه آسیا اقیانوسیه نقش داشتند گفت: ما واقعاً در 7 ماه گذشته برای صعود تیم ملی از هر آنچه داشتیم مایه گذاشتیم. از منابع انسانی پر کار و کوششگر فدراسیون، همدلی و یاری باشگاه های خصوصی به ویژه آقای مجتبی معظمی که زمین های تنیس مجموعه شیرودی را به صورت رایگان در اختیار ما قرار داد، مشاوره های خانواده تنیس و همه افراد و نهادهایی که ما را برای رسیدن به نخستین هدفمان یاری کردند تشکر می کنم، قطعاً کار ما از این به بعد سخت تر است و باید با انرژی و توان بیشتری کوشش کنیم تا تنیس ایران در جایگاهی که واقعاً لیاقت آن را دارد قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1228

به "اعتماد به جوانان در تنیس جواب داد، بعضی مغرضانه قضاوت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتماد به جوانان در تنیس جواب داد، بعضی مغرضانه قضاوت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید