امضای تفاهم نامه ساخت 50 هزار واحد مسکن در منطقه ها آزاد

به گزارش اوج باور، به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده با اشاره به اینکه دولت اجرای نهضت ملی مسکن را در منطقه ها آزاد پیگیری خواهد نمود اضافه نمود: اجرای این تفاهم نامه در زمانبندی مقرر، پیگیری می گردد.

امضای تفاهم نامه ساخت 50 هزار واحد مسکن در منطقه ها آزاد

وی درباره تامین اراضی در منطقه ها آزاد برای اجرای نهضت ملی مسکن، اضافه کرد: بعضی از شهر های کشور در محدوده جغرافیایی منطقه ها آزاد واقع شده اند که احتیاج به مسکن در آن ها وجود دارد، اما مدیریت اراضی منطقه ها آزاد، زیر نظر سازمان منطقه آزاد است، به همین منظور نیز تفاهم نامه ای با منطقه ها آزاد برای احداث 50 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به امضا رسیده است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهر سازی با تاکید بر اینکه بعضی از ساکنان محدوده جغرافیایی منطقه ها آزاد احتیاج به حمایتحوزه مسکن دارند، گفت: طبق آمار ها بخشی از تفاهم نامه با منطقه ها آزاد در منطقه ماکوی آذربایجان غربی در حال احداث است.

محمودزاده اضافه کرد: شهر های مهمی همانند آبادان، خرمشهر، کیش، قشم و … داریم که در منطقه ها آزاد واقع شده اند و ساکنان آن منطقه ها نیز توقع دارند تا دولت بخشی از طرح نهضت ملی مسکن را در آن منطقه ها اجرایی و عملیاتی کند که توقع به جایی است.

وی ابراز امیدواری کرد تا وزارت راه و شهرسازی در همکاری با دبیرخانه منطقه ها آزاد، پروژه هایی را برای افراد واجد شرایط در منطقه ها آزاد بر ا ساس اجرای نهضت ملی مسکن برنامه ریزی و اجرایی کند.

منبع: صداوسیما

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1237

به "امضای تفاهم نامه ساخت 50 هزار واحد مسکن در منطقه ها آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه ساخت 50 هزار واحد مسکن در منطقه ها آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید