حالا دیگر می توانید ببینید که هابل هر لحظه روی کدام قسمت از فضا زوم کرده است

به گزارش اوج باور، تلسکوپ فضایی هابل برخی از هیجان انگیزترین یافته های نجومی تاریخ را ثبت کرده و دستاوردهای بزرگی داشته است.

حالا دیگر می توانید ببینید که هابل هر لحظه روی کدام قسمت از فضا زوم کرده است

آیا می دانستید که هر زمانی که بخواهید می توانید ببینید که این تلسکوپ به کدام سمت فضا نشانه رفته است؟!

ما خیلی وقت ها در مورد یافته های تازه یا عکس های تازه و زیبای این تلسکوپ جسته و گریخته مطلب می خوانیم. خود ناسا یا آژانس فضایی اروپا (ESA) هم از طریق وبلاگ یا حساب توییتر خود اطلاع رسان می کنند. به عنوان مثال، عکس بالا مربوط به کهکشان مارپیچی M91 است که از طریق هابل رصد شده و امروز در وبلاگ ناسا به اشتراک گذاشته شده. این کهکشان مورد توجه است زیرا یک سیاهچاله بزرگ الجثه را در مرکزخود پنهان کرده است. در مطالعه ای در سال 2009، ستاره شناسان دریافتند که وزن آن چیزی بین 9.6 تا 38 میلیون برابر خورشید است.

البته رصدهای بسیاری با این تلسکوپ انجام می شود که خبررسانی مشابهی در مورد آنها صورت نمی گیرد. اگر جزو کسانی هستید که می خواهید از کار روزمره این تلسکوپ سر دربیاورید و آنچه را که ستاره شناسان در هر لحظه مشاهده می کنند، زیر نظر داشته باشند، می توانید از سایت تلسکوپ فضایی استفاده کنید، اطلاعات دقیقی را درباره رصدها به شما نشان می دهد.

گرفتن وقت رصد با هابل برای اخترشناسانی که در حال تحقیق در مورد موضوعات مختلف هستند بسیار ارزشمند است.برای ارائه پیشنهاد ستاره شناسان ابتدا باید یک پیشنهاد مفصل بنویسند و توضیح بدهند چرا رصد قسمتی از فضا و ستارگان که مد نظرشان است، اینقدر اهمیت دارد.

اما حتی اگر یک پروپوزال بسیار خوب باشد و یک استدلال و پشتوانه علمی قوی در پشت آن باشد به این معنی نیست که زمان رصد را حتما دریافت خواهد کرد، زیرا این فرآیند بسیار رقابتی است. پس از ارسال پروپوزال ها، آن ها ناشناس می شوند و بر اساس شایستگی، از طریق کارشناسان مختلف مورد قضاوت قرار می گیرند. به طور میانه تنها به 13 درصد پیشنهادها، ترتیب اثر داده می شود و وقت رصد دریافت می کنند.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1390

به "حالا دیگر می توانید ببینید که هابل هر لحظه روی کدام قسمت از فضا زوم کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حالا دیگر می توانید ببینید که هابل هر لحظه روی کدام قسمت از فضا زوم کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید