کشف قدیمی ترین ردپای انسان در آلمان ، عکس

به گزارش اوج باور، یورونیوز نوشت: باستان شناسان می گویند ردپاهایی باستانی را یافته اند که گمان می رود قدیمی ترین ردپای انسان در آلمان باشد.

کشف قدیمی ترین ردپای انسان در آلمان ، عکس

باستان شناسان می گویند ردپاهایی باستانی متعلق به عصر پارینه سنگی را یافته اند که گمان می رود قدیمی ترین ردپای انسانی در آلمان باشد. این ردپاها، که تصور می گردد متعلق به انسان هایدلبرگی باشد، در نزدیکی شهر شونینگن در استان نیدرزاکسن آلمان یافت شده است.

انسان هایدلبرگی اولین گونه انسانی بود که در هوای سرد زندگی کرد و بعلاوه اولین گونه ای به شمار میرود که آغاز به ساختن پناهگاه ها و خانه هایی ساده از چوب و سنگ کرد. این گونه انسانی احتمالاً اجداد انسان خردمند در آفریقا و بعلاوه انسان نئاندرتال در اروپا بوده است.

دانشمندان پیشتر معتقد بودند که اجتماع کوچکی از انسان های هایدلبرگی در منطقه ای که بعدها به استان نیدرزاکسن تبدیل شد و زیستگاه حیوانات وحشی نظیر فیل ها و کرگدن ها بود، زندگی می کردند.

دانشمندان با استفاده از تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به رسوب شناسی، باستان شناسی، دیرینه شناسی و گیاه شناسی تاریخی، جزئیات مربوط به زیست پستانداران در این ناحیه را به دست آوردند.

در میان ردپاهای یافت شده، سه حفره متعلق به 300 هزار سال پیش وجود دارد که با ردپای انسان ها مطابقت می نماید. به اعتقاد دانشمندان این ها قدیمی ترین ردپاهای انسانی هستند که در آلمان شناخته شده اند و به احتمال زیاد به وسیله انسان هایدلبرگی یا هومو هایدلبرگنسیس ها به جا مانده اند.

باستان شناسان بعلاوه با استفاده از اطلاعات ردیابی مسیرها می گویند دو ردپا از سه ردپا مربوط به افراد جوان بوده و صاحب ردپاها احتمالا برای جمع آوری میوه ها و گیاهان خوراکی به سمت دریاچه ای که پیشتر وجود داشته می رفته اند. آن ها بعلاوه بر این باورند که ردپاهای یافت شده جزئیاتی از زندگی روزمره گروه های هومینین اولیه و بعلاوه همزیستی آن ها با گله های بزرگ فیل ها و سایر پستانداران کوچک را روشن می نماید.

دکتر فلاویو آلتامورا، از محققان مرکز تکامل انسان و محیط دیرینه سنکنبرگ دانشگاه توبینگن، می گوید: بر اساس مسیرها، از جمله مسیرهای حرکت بچه ها و نوجوانان، این احتمالاً یک گردش خانوادگی بوده است نه حرکت گروهی از شکارچیان بزرگسال.

باستان شناسان علاوه بر ردپای انسانی، رد دیگر جانوران را نیز در این مکان یافته اند. بعضی از این ردپاها متعلق به فیل باستانی موسوم به راست عاج (با نام علمی Palaeoloxodon antiquus) بود که یک خویشاوند منقرض شده و پیشاتاریخی از فیل امروزی به شمار می رود. این فیل ها تا 30 هزار سال پیش در اروپا و غرب آسیا زندگی می کردند اما خاتمه به علت شکار بی رویه به وسیله انسان ها از بین رفتند.

بعلاوه ردپای یک کرگدن شاخ باریک (Stephanorhinus hemitoechus) نیز در این منطقه یافت شده که بنابه گفته دکتر جوردی سرانگلی، ناظر حفاری در شونینگن، اولین ردپایی است که تا کنون از دوره زمین شناسی پلیستوسن در اروپا یافت شده است.

دانشمندان می گویند کشف این ردپاها به ترسیم ساختار اکولوژیکی منطقه در آن موقع یاری می نماید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 خرداد 1402 بروزرسانی: 4 خرداد 1402 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1583

به "کشف قدیمی ترین ردپای انسان در آلمان ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف قدیمی ترین ردپای انسان در آلمان ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید