خبرنگاران عراقچی: اولویت اصلی در مذاکرات تامین منافع ملت ایران است

به گزارش اوج باور، تهران- خبرنگاران- معاون سیاسی وزارت امور خارجه و رییس هیات مذاکره کننده ایران با تاکید براینکه امیدواریم بتوانیم در زمان کوتاه تری مسایل را به خاتمه برسانیم اما بحث زمان برای ما اولویت ثانویه دارد، گفت: اولویت اول در مذاکرات تامین منافع ملت ایران است.

خبرنگاران عراقچی: اولویت اصلی در مذاکرات تامین منافع ملت ایران است

به گزارش خبرنگاران، سید عباس عراقچی پنجشنبه شب پس از دیدار با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت وگویی گفت: از فردا صبح جلسات کمیسیون مشترک از سر گرفته خواهد شد و این دور چهارم مذاکرات وین است و ما روندی را که در سه دور قبلی شروع کرده ایم را ادامه خواهیم داد.

او ادامه داد: همانطور که قبلا هم گفته ام، ما در جهتی قرار گرفته ایم که جهت مشخصی است و حداقل در مورد جهتی که باید برویم تفاهم وجود دارد اگرچه موانع جدی هم در راه این جهت وجود دارد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: ما راه درازی را در پیش داریم و به هیچ وجه نمی شود زمان بندی را برای آن تصور یا پیش بینی کرد و اگر بخواهیم وارد بحث زمان بندی شویم غیرواقع بینانه است.

او گفت: ما البته تلاش داریم که هرچه زودتر این کار انجام شود اما با این حال تعجیل بی مورد هم نخواهیم کرد، تعجیلی که باعث کاهش دقت شود نخواهیم کرد و همچنین اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را هم نخواهیم داد و با دقت کار خود را انجام می دهیم.

عراقچی افزود: البته مسائلی که وجود دارد هم بعضا مسائل جدی است که باید رفع شود و از طریق مذاکره هم باید رفع شود، از طریق پیدا کردن راه های مذاکراتی باید حل و فصل شود.

رییس هیات مذاکره کننده ایران گفت: کار سختی را در پیش داریم و امیدواریم که بتوانیم ان شاالله در زمان کوتاه تری به سرانجام برسانیم ولی بحث زمان برای ما اولویت ثانویه دارد و اولویت اول دقت است برروی تامین منافع ملت ایران و تامین مواضع قطعی جمهوری اسلامی ایران است که بارها بیان شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 985

به "خبرنگاران عراقچی: اولویت اصلی در مذاکرات تامین منافع ملت ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عراقچی: اولویت اصلی در مذاکرات تامین منافع ملت ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید