دراگان اسکوچیچ در تیم ملی بماند یا برود؟

به گزارش اوج باور، ادامه همکاری یا عدم همکاری با سرمربی ای که از نظر آماری بهترین عملکرد تاریخ فوتبال ایران را به خود اختصاص داده بود اما از نظر برخی رفتارها و تصمیم ها نتوانسته نمره قبولی بگیرد، مهم ترین موضوع فوتبال ایران است که از مدت ها قبل همچون آتش زیر خاکستر بود و تنها اولین شکست او با تیم ملی کافی بود تا این آتش زیر خاکستر شعله ور شود؛ و نخستین جرقه جدی و رسمی آن هم با یک توئیت زده شد. توئیتی که البته مشخصاً با سفارش و توصیه افراد دیگر حذف، اما تأثیرش را بر فضای فوتبال گذاشت.

دراگان اسکوچیچ در تیم ملی بماند یا برود؟

با پایان مسابقات مرحله انتخابی، بسیاری از کارشناسان و منتقدان فوتبال بر این عقیده هستند که با اسکوچیچ موفقیت خاصی در جام جهانی نصیب فوتبال ایران نشده و با انجام 3 بازی در مرحله گروهی به خانه بر می گردیم و عده دیگری بر این عقیده هستند چون زمان و بودجه کافی برای استخدام مربی بزرگ تر و تاثیرگذار تر نیست، بهتر است با همین مربی که به لحاظ آماری عملکرد خوبی داشته به جام جهانی برویم.

علیرغم برخی حمایت های متداول (در چنین شرایطی) خود اسکوچیچ هم می داند زیر پایش آنطور که باید سفت نیست و هر آن ممکن است در فدراسیونی که فعلاً رییس ثابت نداشته و ریاست آن به صورت موقت در اختیار ماجدی است تصمیمی گرفته شود که چندان به مذاق او خوش نیاید.

در اتاق فکر فدراسیون و همان جایی که تصمیم سازان تیم ملی نشسته اند هم اتفاق نظر در خصوص اسکوچیچ وجود ندارد و همین دو گانگی افکار در بین این افراد هم وجود دارد؛ و این موضوع کار مردی را که پس از 15 بازی شکست ناپذیری در بازی شانزدهم طعم شکست را مقابل کره جنوبی چشید برای ادامه همکاری با تیم ملی سخت تر کرده و آینده پیش روی او را قدری تیره می کند.

برخی تصمیمات عجیب اسکوچیچ در نحوه استفاده از بازیکنان در ترکیب تیم ملی و حتی انتخاب یا عدم انتخاب برخی ملی پوشان در ماه های اخیر و پس از قطعی شدن حضور تیم ملی در جام جهانی نیز به شائبه های پیرامون او دامن زده تا باوجود نتایج خوبی که تا قبل از دیدار با کره جنوبی گرفته بود، منتقدانش را برای برکناری او مصمم تر کرده و موضع موافقان این سرمربی کروات را در برابر منتقدان قدری ضعیف کند.

این اتفاقات باعث شد تا حتی پیروزی های پرتعداد و مقتدرانه تیم ملی در دیدارهای قبلی هم کم ارزش تر جلوه داده شده و منتقدانش این موضوع را عنوان کنند که با داشتن نسل طلایی فوتبال ایران که در آن جمعی از بهترین لژیونرها حضور دارند، شکست دادن تیم های درجه سوم آسیا کار چندان سختی هم نیست و نباید حاشیه امنیت برای آقای سرمربی ایجاد کند.

آنچه مسلم است این که با پایان رقابتهای انتخابی نشست های مهمی در خصوص اسکوچیچ برگزار خواهد شد و تصمیمات مهمی در آن گرفته می شود. چنانچه فدراسیون ظرفیت های مالی مناسبی داشته باشد هیچ بعید نیست در اسرع وقت به سراغ یک مربی با تجربه تر از اسکوچیچ رفته با این امید که تیم ملی در جام جهانی بتواند بازی های امیدوار کننده ای ارائه داده و شانس خود را برای صعود از مرحله گروهی به آزمایش بگذارد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1419

به "دراگان اسکوچیچ در تیم ملی بماند یا برود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دراگان اسکوچیچ در تیم ملی بماند یا برود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید