عدم پرداخت خسارت به خودروها در ساعات منعِ ترددِ شبانه صحت ندارد

به گزارش اوج باور، در حالی انتشار بعضی شایعات از ممنوعیت پرداخت خسارت بیمه به حوادث ناشی از تردد از ساعت 9 شب تا چهار صبح در محدودیت های فعلی حکایت دارد که بیمه مرکزی ضمن تکذیب آن؛ تاکید نمود در صورت بروز خسارت در ساعات منع تردد طرفین می توانند به روال سابق نسبت به اعلام و دریافت خسارت از شرکت بیمه اعلام نمایند.

عدم پرداخت خسارت به خودروها در ساعات منعِ ترددِ شبانه صحت ندارد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بیمه ملت؛ بر اساس این گزارش، طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت های تردد در ساعاتی از شبانه روز اعمال شده که طی آن تردد خودروها به غیر از موارد استثنا از ساعت 9 شب تا 4 صبح ممنوع است.

در همین رابطه اخیرا شایعاتی مطرح شده مبنی بر این که اگر بین ساعت اعلام شده حادثه جانی یا اقتصادی برای خودرویی رخ دهد خسارت قابل پرداخت نیست چرا که تردد ممنوع بوده و اگر خودروی حادثه دیده مجوز تردد نداشته باشد، امکان پرداخت خسارت به آن وجود ندارد.

اما پیگیری صحت و یا رد این موضوع از بیمه مرکزی با توضیحاتی از سوی مدیرکل نظارت بر بیمه های غیرزندگی بیمه مرکزی همراه بود.

عباس خسروجردی، مدیرکل نظارت بر بیمه های غیرزندگی بیمه مرکزی، ضمن تکذیب اخبار منتشره مبنی بر عدم پرداخت خسارت از طرف شرکت های بیمه در ساعات منع تردد گفت که پرداخت خسارت در دوره اعتبار بیمه شخص ثالث اعم از خسارت های اقتصادی و بدنی، بیمه حوادث راننده و همچنین بیمه های بدنه اتومبیل محدود به ساعت خاصی از شبانه روز نیست.

وی ادامه داد: در این صورت شرکت های بیمه با رعایت مقررات قانون بیمه شخص ثالث و حوادث راننده، شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه بدنه اتومبیل مکلف به جبران خسارات وارده در تمام ایام و ساعات هستند.

این مقام مسئول در بیمه مرکزی یادآوری کرد: در صورت بروز خسارت در ساعات منع تردد نیز بیمه گزاران و زیان دیدگان می توانند طبق روال سابق نسبت به اعلام و دریافت خسارت از شرکت بیمه مربوطه اقدام کند

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 680

به "عدم پرداخت خسارت به خودروها در ساعات منعِ ترددِ شبانه صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم پرداخت خسارت به خودروها در ساعات منعِ ترددِ شبانه صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید