پدافند هوایی ستون فقرات تأمین امنیت آسمان کشور است

به گزارش اوج باور، تهران (پانا) - فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت پدافند هوایی ستون فقرات تأمین امنیت آسمان کشور است و هر کشوری که خواهان حفاظت از قلمرو هوافضای خود باشد نیاز به شبکه یکپارچه دفاع هوایی دارد.

پدافند هوایی ستون فقرات تأمین امنیت آسمان کشور است

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، با حضور در گروه پدافند هوایی واکنش سریع شهید ستاری، ضمن بازدید از قسمت های مختلف این یگان از جمله سایت مرصاد، گردان اس 300 و سامانه های راداری با حضور در جمع کارکنان گفت: توانمندی های راداری و دیده بانی پدافند هوایی کشورمان در خصوص کشف و رهگیری انواع هواپیماهای رادارگریز بسیار چشمگیر است و در این زمینه توانمندی های راداری ما در حدی است که نقطه کور راداری در کشور وجود ندارد و تا کیلومترها خارج از مرز هم رصد می شود.

وی افزود: پدافند هوایی ستون فقرات تأمین امنیت آسمان کشور است. اساسا هر کشوری که خواهان حفاظت از قلمرو هوافضای خود باشد نیاز به شبکه یکپارچه دفاع هوایی دارد و هر کشوری متناسب با سطح توان نظامی خود از این امکانات برخوردار است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، همچنین با حضور در سایت ها و گردان های موشکی، توان عملیاتی سامانه ها و نیروی انسانی این یگان پدافند هوایی را مورد ارزیابی قرار داد و از میزان آمادگی نیروها و سامانه ها ابراز رضایت کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1038

به "پدافند هوایی ستون فقرات تأمین امنیت آسمان کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدافند هوایی ستون فقرات تأمین امنیت آسمان کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید