پویا دادمرز، رامین طاهری، مهدی فلاح و امین میرزازاده فینالیست شدند

به گزارش اوج باور، مسابقات 7 وزن نخست، رقابت های کشتی فرنگی جام بولات تورلیخانوف و رنکنیگ اتحادیه جهانی از صبح امروز در شهر آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است.

پویا دادمرز، رامین طاهری، مهدی فلاح و امین میرزازاده فینالیست شدند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، روابط عمومی فدراسیون کشتی، در انتها مسابقات مقدماتی پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم، علیرضا نجاتی و پویا ناصرپور در وزن 60 کیلوگرم، رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم، مهدی فلاح در وزن 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد.

میثم دلخانی نماینده کشورمان در وزن 67 کیلوگرم که در یک وزن بالاتر به میدان رفته بود در دیدار نیمه نهایی مصدوم شد و از ادامه مسابقه بازماند و علی شریفی در وزن 87 کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 اسلامجان عزیزف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار انتهای شد. دادمرز عصر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف مارلان موکاشف از قزاقستان می رود.

در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی پس از استراحت در نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 9 بر صفر محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. در همین وزن پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر فیروز میرزا رجب اف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ناصرپور در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد یرنور فیداخمتوف از قزاقستان گذشت تا در دیدار فینال به مصاف علیرضا نجاتی برود.

در وزن 67 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر کالی سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ابرار آتابکوف از ازبکستان با نتیجه 3 بر 3 و به دلیل مصدومیت مغلوب گشت.

در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 از سد آتابک عزیز بیکف از قرقیزستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل عظمت کاستوبایف از قزاقستان با نتیجه 3 بر 1 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. طاهری در دیدار فینال به مصاف آیونگو ریکادزه از گرجستان می رود. در این وزن علی شریفی دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه 5 بر 3 از سد میلیس آیتبکف از قرقیزستان گذشت. وی در دور بعد مقابل جالگاسبای بردی مراتف از ازبکستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب گشت. و با توجه به شکست این کشتی گیر در دیدار نیمه نهایی، شریفی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 از سد اومالت دادوف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 رستم آسوکولوف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار به مصاف متهان باشار از ترکیه می رود.

در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر یاکوبی کاجایا از گرجستان را زا پیش رو برداشت. امین میرزازاده دیگر نماینده کشورمان در این وزن هم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر ساتیش از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. دیدار نیمه نهایی بین میرزازاده و یوسفی برگزار گشت که در نهایت امین میرزازاده با نتیجه 2 بر 2 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی عصر امروز به مصاف عثمان ایلدیریم از ترکیه می رود. یوسفی نیز راهی دیدار رده بندی شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف ساتیش از هند برود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1422

به "پویا دادمرز، رامین طاهری، مهدی فلاح و امین میرزازاده فینالیست شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پویا دادمرز، رامین طاهری، مهدی فلاح و امین میرزازاده فینالیست شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید