کسب رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه پژوهش

به گزارش اوج باور، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس ارزشیابی سالانه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیروز به کسب رتبه سوم در حوزه پژوهش شد.

کسب رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه پژوهش

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا فوق لیسانس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

دکتر محسن تفقدی اظهار کرد: هر ساله معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در راستای تحقق اهداف نقشه جامع علمی و سیاست های کلان پژوهشی کشور، مبنی بر استقرار نظام جامع نظارت و ارزشیابی، به ارزشیابی فعالیت های پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی می پردازد.

وی اضافه نمود: ارزشیابی سالیانه فعالیت های پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر اساس شاخص های مربوط به دو حیطه فراوری علم و ساختار و در سه گروه دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک، تیپ دو و تیپ سه انجام و رتبه بندی دانشگاه ها اعلام می گردد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه محورهای فراوری علم شامل برونداد پژوهشی ، مقالات نمایه شده در پایگاه های ISI، PubMed و اسکوپوس است، اظهار کرد: مقالات منتشر شده در 25 درصد برتر نشریات، تعداد مقالات منتشر شده با همکاری های بین المللی، رهبری در پژوهش، نسبت تعداد کل مقالات به تعداد هیأت علمی، تعداد استنادات در سال 2018 به مقالات منتشر شده از سال های 2014 است.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تفقدی توضیح داد: محورهای ساختار را نیز شامل راه اندازی و توسعه آزمایشگاه های جامع تحقیقات، ثبت موارد بیماری ها، استقرار برنامه کوهورت، اطلاع رسانی و منابع الکترونیک، تربیت نیروی انسانی پژوهشی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و اخلاق در پژوهش های علوم پزشکی برشمرد.

وی با اشاره به صندلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد براساس این رتبه بندی و کسب رتبه سوم توسط این دانشگاه گفت: رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس ارزشیابی های انجام شده از فعالیت های پژوهشی آن ها در سال 97 انجام شده که دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی کل و همچنین در دو محور فراوری علم و ساختار صندلی سوم را بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دست آورده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 133

به "کسب رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه پژوهش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه پژوهش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید