کشف گورهایی قدیمی از سه دوره تمدنی مختلف در مصر، عکس

به گزارش اوج باور، این گور ها متعلق به تمدن مصر سفلی ، معروف به بوتو 1 و 2، و تمدن Naqada III و دوره انتقال دوم معروف به دوره Hyksos است.

کشف گورهایی قدیمی از سه دوره تمدنی مختلف در مصر، عکس

مصطفی وزیری، دبیرکل شورای عالی آثار باستانی مصر گفت: این کشف یک افزودنی مهم تاریخی و باستانی است، زیرا در میان مقبره هایی که پیدا شده است 68 مقبره وجود دارد که قدمت آن به مرحله تمدن مصر سفلی برمی گردد. پنج مقبره مربوط به دوره Naqada III و 37 مقبره مربوط به دوره Hyksos است و کاوش ها هنوز در آن منطقه ادامه دارد.

ایمن اشماوی، رئیس بخش آثار باستانی مصر در شورای عالی آثار باستانی افزود: 68 قبر گودال های بیضی شکل هستند که در قسمت شنی منطقه حفر شده اند و در داخل آن ها افراد در شرایط چمباتمه شده دفن شدند. بیشتر آن ها به پهلوی چپ خود خوابیده بودند و سرشان به سمت غرب چرخانده شده بود .

علاوه بر این، بقایای یک کودک دفن شده در یک ظرف سفالی از دوره Poto II، با یک ظرف سفالی کوچک کروی شکل کشف شد. قدمت این پنج مقبره به دوره نقده III برمی گردد، از جمله دو مقبره که طرفین، کف و سقف آن ها با یک لایه گل پوشانده شده است. مقبره های دوره گذار دوم (دوره هایکسوس) 37 مقبره است که 31 مورد از آن ها گودال های نیمه مستطیلی با عمق بین 20 تا 85 سانتی متر است.

همچنین در این ماموریت ظروف استوانه ای و گلابی شکل و کاسه سرمه که سطح آن ها با نقاشی ها و اشکال هندسی تزئین شده بود نیز پیدا شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 963

به "کشف گورهایی قدیمی از سه دوره تمدنی مختلف در مصر، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گورهایی قدیمی از سه دوره تمدنی مختلف در مصر، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید