افزایش 342 درصدی تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی

به گزارش اوج باور، خبرنگاران : امروز برای ششمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 579 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد که نسبت به دیروز افزایش 342 درصدی داشته است.

افزایش 342 درصدی تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی

به گزارش خبرنگاران ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت اندک 44 واحدی به رقم یک میلیون و 150 هزار و 159 واحد رسید. این در حالی است که در 90 دقیقه ابتدایی معاملات شاخص کل 5 هزار واحد رشد نموده بود و پس از آن نزول کرد و تمام رشد امروز خود را از دست داد. همچنین شاخص کل فرابوس 98 واحد نزول کرد و به رقم 17 هزار و 359 واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز 2 هزار و 946 واحد افت کرد و در سطح 373 هزار و 374 واحدی ایستاد که کمترین رقم در 140 روز کاری گذشته از 27 آبان سال 1399 به این سو است.

افزایش خروج پول حقیقی

روز سه شنبه برای ششمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 579 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد که نسبت به دیروز افزایش 342 درصدی داشته است.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شپنا (پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 114 میلیارد تومان بود. پس از شپنا، فولاد (شرکت فولاد مبارکه) و خاهن (آهنگری تراکتورسازی ایران) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

سهم های تاثیرگذار

امروز سصفها، فملی و وامید بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند و سه نماد کگل، فولاد و فارس نمادهای عظیم بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس غکورش صدرنشین است و خودرو و ولکار در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، فتوسا و زملارد پرتراکنش ترین نمادها هستند.

گروه های قرمز بازار

امروز قیمت سهام تمام نمادهای گروه های استخراج زغال سنگ، لاستیک و پلاستیک و شرکت های چندرشته ای صنعتی کاهش یافت.

همچنین اغلب نمادهای گروه های فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای (مثل شپنا، شتران و شبریز) و سیمان، گچ و آهک (مثل سکرد، سبزوا، سخاش، سصفها، سمازن و سبهان) افت قیمت داشتند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 14 هزار و 987 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته 37 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 3 درصدی نسبت به روز دوشنبه به رقم 4 هزار و 82 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف های بازار

در انتها معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به انتها روز دوشنبه 44 درصد کاهش یافت و در رقم 158 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش نیز 10 درصد کاهش یافت و هزار و 722 میلیارد تومان شد. بدین ترتیب رقم مازاد عرضه بازار به هزار و 632 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 54 روز کاری گذشته از 8 فروردین به این سو است.

شرکت لیزینگ کارآفرین (با نماد معاملاتی ولکار) با صف خرید 103 میلیارد تومانی برای چهارمین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد.

پس از ولکار ، فتوسا (فراوری و توسعه سرب و روی ایرانیان) و توریل (توکا ریل) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین صف فروش نیز به خزر (فنرسازی زر) تعلق داشت که در انتها معاملات صف فروش 77 میلیارد تومانی داشت. پس از خزر، سنیر (سیمان سفید نی ریز) و ثنوسا (نوسازی و ساختمان تهران) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1022

به "افزایش 342 درصدی تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 342 درصدی تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید