بارش برف و باران در 21 استان ؛ هشدار زرد صادر شد ، احتمال بالا آمدن سطح رودخانه ها و آبگرفتگی معابر

به گزارش اوج باور، سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران و لغزندگی جاده ها و کولاک برف و سقوط بهمن در 21 استان هشدار داد.

بارش برف و باران در 21 استان ؛ هشدار زرد صادر شد ، احتمال بالا آمدن سطح رودخانه ها و آبگرفتگی معابر

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد از نفوذ سامانه بارشی، بارش باران یا برف، کاهش نسبی دما، کاهش شعاع دید و وزش باد شدید موقتی از بعد از ظهر پنجشنبه تا آدینه (4 تا 5 اسفند) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز پنجشنبه در شمال کرمان، آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، گیلان، غرب مازندران، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، جنوب یزد و شمال کرمان و آدینه در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، اصفهان، یزد، نیمه شمالی کرمان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات در استان های سمنان، تهران، البرز، قزوین و زنجان مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره جوی اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی جاده ها، پدیده مه، کولاک، سقوط بهمن در منطقه ها مستعد، احتمال ریزش سنگ در جاده های کوهستانی، بالا آمدن سطح آب رودخانه و مسیل ها و آبگرفتگی محدود معابر عمومی پیش بینی می گردد.

این سازمان برای کاهش آسیب ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی احتیاط در سفرهای بین شهری و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در فعالیت های کشاورزی، مدیریت در مصرف منابع انرژی و آمادگی ارگان های امدادی و راهداری برای یاری به آسیب دیدگان احتمالی را توصیه می نماید.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1547

به "بارش برف و باران در 21 استان ؛ هشدار زرد صادر شد ، احتمال بالا آمدن سطح رودخانه ها و آبگرفتگی معابر" امتیاز دهید

1 کاربر به "بارش برف و باران در 21 استان ؛ هشدار زرد صادر شد ، احتمال بالا آمدن سطح رودخانه ها و آبگرفتگی معابر" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و باران در 21 استان ؛ هشدار زرد صادر شد ، احتمال بالا آمدن سطح رودخانه ها و آبگرفتگی معابر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید