اخبار صنعت

ایران چه تعداد چاه نفت و گاز دارد؟

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا سرانجام سال گذشته تعداد 4866 حلقه چاه نفت و گاز در کشور توسط این شرکت حفر شده که از این تعداد 411 حلقه در دریا حفاری شده است.

21 اردیبهشت 1400

لیگ قهرمانان آسیا، برتری محسوس فولاد مقابل العین از دریچه آمار

فولادی ها در حالی پیروز به شکست دادن العین امارات شدند که در آمار و ارقام نیز این فزونی محسوس بود.

16 اردیبهشت 1400

خبرنگاران عراقچی با رییس هیات چینی در وین ملاقات کرد

تهران - خبرنگاران - معاون سیاسی وزیر امور خارجه امروز - سه شنبه - با وانگ گون رییس هیات چینی در وین ملاقات کرد.

14 اردیبهشت 1400

جزئیات سرقت بنزین از پالایشگاه تهران توسط دو برادر

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، ضمن تشریح جزئیات سرقت بنزین از پالایشگاه تهران، گفت: دو برادر از شهریور 99 با خرید یک قطعه زمین تصمیم به سرقت از لوله اصلی بنزین داشتند.

12 اردیبهشت 1400

آغاز تحقیقات برای یافتن علت زمین گیر شدن کشتی اور گیون

به گزارش خبرنگاران، کشتی باری اور گیون بعد از روزها توقف در کانال سوئز بالاخره با تلاش گروه های متعدد فنی و مهندسی و ناوگانی از قایق های یدک کش، روز دوشنبه به سمت دریاچه گریت بیتر به حرکت درآمد.

7 اردیبهشت 1400

افزایش سهم 8 درصدی ایران خودرو از کل بازار سواری کشور خبرنگاران

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت، گروه صنعتی ایران خودرو در 11 ماه امسال، پیروز به افزایش سهم 8 درصدی از کل بازار سواری کشور شد و 51 درصد از سهم بازار کل کشور در بخش سواری و سنگین را نصیب خود کرد.

6 اردیبهشت 1400

رضایی: نگرانی بابت تامین مرغ در ماه رمضان نداریم خبرنگاران

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در ساری گفت: جوجه ریزی در واحد های پرورش طیور اجرا شده و نگرانی بابت تامین مرغ در ماه رمضان نداریم.

3 اردیبهشت 1400

هنوز نگران سقوط هستیم، کجای جهان لیگ اینطور تعطیل می گردد؟

رسول کربکندی در مصاحبه با خبرنگاران، درباره برد یک بر صفر ذوب آهن مقابل صنعت نفت در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال گفت: از ابتدای فصل تا الان در هیچ مسابقه ای به اندازه بازی دیروز موقعیت گلزنی نداشتیم. می توانستیم بازی را با اختلاف چهار یا پنج گل به خاتمه...

2 اردیبهشت 1400

یک سال پژوهش زیر سایه کرونا

بیش از یک سال همه گیری کووید-19، تاثیرات مختلفی در کشور داشت و نظام پژوهشی نیز درگیر مسائل و مسائل بسیاری شد. خاتمه سال 99 بهانه ای شد تا عملکرد یک ساله نظام پژوهشی کشور را مورد آنالیز قرار دهیم.

1 اردیبهشت 1400

خبرنگاران آب امید چهار میلیون مشترک دارد

تهران - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: شمار مشترکان خانگی آب به حدود 26 میلیون مشترک می رسد که از این تعداد حدود چهارمیلیون مشمول طرح آب امید خواهند شد.

28 فروردین 1400

اختصاص 100 میلیارد تومان به توسعه راه های روستایی استان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از اختصاص 100 میلیارد تومان برای احداث و توسعه راه های روستایی استان اطلاع داد.

27 فروردین 1400

فعالیت های دانشگاه علم و صنعت در جهت جلوگیری از خروج نخبگان از کشور خبرنگاران

معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت گفت: ما در دانشگاه علم و صنعت در جهت جلوگیری از خروج دانشجویان برجسته از کشور و ایجاد فضایی برای رشد آن ها 10 مرکز نوآوری داریم که از شرکت هایی تشکیل شده اند که دانشجویان راه اندازی نموده اند.

24 فروردین 1400

خبرنگاران برنامه همکاری جامع ایران و چین حاوی چه مفاد و محتوایی است؟

تهران- خبرنگاران- سند همکاری های ایران و چین که روز گذشته به امضای محمد جواد ظریف و وانگ یی وزیران خارجه ایران و چین رسید، زمینه ساز بحث ها و حدس های زیادی در محافل رسانه ای شده است. این گزارش به طور خلاصه به مفاد و محتوای آن می پردازد و اینکه با این سند...

23 فروردین 1400

فرانسه: از شروع مجدد تبادل نظر های هسته ای در وین استقبال می کنیم

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اظهار داشت که مصاحبه های هسته ای وین باید به توافقی برای بازگرداندن کامل ایران و آمریکا به برجام منتهی شوند.

22 فروردین 1400

از قرص های خمیر دندان چه می دانید؟

تبیان/قرص های خمیردندان موادی که در خمیردندان های معمولی وجود دارند را گرفته و آن ها را به اندازه یک قرص کوچک متراکم می نمایند. در واقع قرص خمیردندان یک خمیردندان فشرده و کم آب است.

20 فروردین 1400

افزایش قیمت سوخت در آمریکا، بهبود فراوری بنزین در آمریکا هفته ها طول می کشد خبرنگاران

کارشناسان می گویند ممکن است تعطیلی پالایشگاه ها در تگزاس به خاطر یخبندان و بازگشت آن ها به چرخه فراوری هفته ها طول بکشد.

19 فروردین 1400

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شد خبرنگاران

­وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی حمیدرضا مومنی ازندریانی را به سمت دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب کرد.

13 فروردین 1400

خبرنگاران تحولات مدیریتی باشگاه ماشین سازی کلید خورد

تبریز-خبرنگاران- پس از کش و قوس های فراوان برای واگذاری باشگاه ماشین سازی تبریز و ایجاد تغییرات در مدیریت این باشگاه قدیمی آذربایجان، در نشست امروز مسئولان، ایجاد تحولات عمده در باشگاه کلید خورد.

1 فروردین 1400

فشارگرانی برطبقات کم درآمد

رکورد بیشترین میزان تورم در طول سال 99 در حالی در بهمن ماه به ثبت رسید که بخش بزرگی از تورم به دهک های کم درآمد فشار آورده؛ چراکه عمده تورم به وجود آمده به دلیل افزایش قیمت ها در بخش خوراکی ها و آشامیدنی ها بوده است.

30 اسفند 1399

خبرگزاری مهر و ایلنا در دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شدند

سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات گفت: خبرگزاری مهر و ایلنا در دو پرونده مجزا در دادگاه مطبوعات به ریاست قاضی شقاقی و با حضور هیات منصفه مجرم شناخته شدند.

26 اسفند 1399
تعداد: (150)