بازگشت بچه ها بازمانده از تحصیل با تهیه اطلس آموزش های غیرحضوری

به گزارش اوج باور، تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی از تهیه اطلس دسترسی دانش آموزان به آموزش های غیرحضوری خبر داد که به بازگشت بچه ها بازمانده از تحصیل کمک می کند.

بازگشت بچه ها بازمانده از تحصیل با تهیه اطلس آموزش های غیرحضوری

شهریار فولادوند در گفت وگو با پانا در پاسخ به سوالی مبنی بر فعالیت شوراها در تقویت شبکه شاد مطرح نمود: با حمایت جدی شوراهای آموزش و پرورش، اطلس یادگیری دانش آموزان در استان ها تهیه شد. در شورای آموزش و پرورش موضوع پنهانی نداریم و کاستی های موجود در جهت شبکه شاد در شوراها مطرح می شد و اگر قابل کارسازی در استان ها بود انجام و اگر در استان قابل انجام نبود به وزارت آموزش و پرورش ارجاع می شد.

معاون وزیر همچنین درباره اقدامات آموزش و پرورش برای انسداد مبادی بیسوادی در قالب طرح آبا گفت: هرساله آموزش و پرورش برنامه هایی برای شناسایی و فراهم کردن زمینه های تحصیل بازماندگان دارد. شوراهای آموزش و پرورش، کمیته امداد، بهزیستی، بخشداری ها را موظف می کند هر دستگاهی به هرطریق نسبت به شناسایی و بازگشت بچه ها بازمانده اقدام کنند.

وی افزود: طرح آبا نیز برای کاهش آمار بازماندگی از تحصیل، از سوی سازمان مدارس غیردولتی در دست اجراست. تمرکز طرح آبا بر 2 استان کرمان و سیستان و بلوچستان بوده است. نقاط امیدآفرینی در این طرح وجود دارد و نتایج مطلوبی به دنبال داشته است؛ آموزش غیرحضوری ممکن بود تشدید کننده باشد اما آموزش و پرورش تمام تلاش خود را کرده اطلس کاملی از دسترسی دانش آموزان به آموزش غیرحضوری تهیه کند و استان ها موظف شدند افراد بازمانده را شناسایی و آنان را به تحصیل برگردانند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برخی دانش آموزان ابزار هوشمند یا اینترنت نداشتند که تلاش شد تا حد امکان شرایط لازم برای تحصیل آنها فراهم شود اظهار کرد: آموزش و پرورش برای تمام بچه ها در دوره های مختلف درسنامه یا به عبارتی خودآموز ساده ای تهیه کرد تا هرفردی دسترسی به آموزش مجازی ندارد از درسنامه های ارسالی استفاده کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 799

به "بازگشت بچه ها بازمانده از تحصیل با تهیه اطلس آموزش های غیرحضوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت بچه ها بازمانده از تحصیل با تهیه اطلس آموزش های غیرحضوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید