باکو: منطقه قره باغ هرگز خودمختار نخواهد شد

به گزارش اوج باور، معاون رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در سخنانی گفت که قرار نیست در آینده منطقه قره باغ کوهستانی خودمختاری داشته باشد.

باکو: منطقه قره باغ هرگز خودمختار نخواهد شد

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای کردان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محرم علی اف معاون الهام علی اف در سخنانی گفت که قره باغ کوهستانی دیگر به شرایط سابق باز نخواهد گشت و همیشه جزئی از خاک جمهوری آذربایجان است.

این مقام جمهوری آذربایجان گفت که نیرو های حافظ صلح روسیه به مدت پنج سال در این منطقه مستقر خواهند بود و پس از آن یکی از طرفین باید خط درگیری را ترک کند.

او همچنین از بازگشت آوارگان به مناطق خود و برافراشته شدن پرچم جمهوری آذربایجان در مناطق آزاد شده اطلاع داد و گفت که پول ملی آذربایجان نیز در این مناطق منتشر خواهد شد.

محرم علی اف تأکید کرد: باید همه بدانند که که قره باغ دیگر به شرایط قبلی باز نخواهد گشت. چیزی به نام اقلیم قره باغ وجود نخواهد داشت. تمامی این مناطق جزئی از آذربایجان است. این ها بخشی از سرزمین ما هستند.

جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه بامداد سه شنبه این هفته از توافق سه جانبه آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی اطلاع دادند. براساس این توافق، ارمنستان موظف است اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را در آغ دام، کلبجر و لاچین را تدریجاً تا یک دسامبر تخلیه نموده و کریدوری زمینی از نخجوان به آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان نیز متعهد شده است ضمن توقف عملیات ها، کریدور لاچین را برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه مناطق آزادشده طی 44 روز گذشته هم به جمهوری آذربایجان واگذار شده است.

روسیه نیز موظف است نیرو های خود را به عنوان حافظ صلح در منطقه قره باغ و در امتداد خطوط تماس مستقر کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 626

به "باکو: منطقه قره باغ هرگز خودمختار نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکو: منطقه قره باغ هرگز خودمختار نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید