ببینید ، معضلی به نام سرویس مدرسه

به گزارش اوج باور، براساس آخرین مصوبه کارگروه ماده 18 مقرر شده که نرخ کرایه سرویس مدرسه 3 تا 8 میلیون تومان باشد. برای 4 دانش آموزی که سوار سرویس مدرسه می شوند، تعیین می گردد روزانه 140 هزار تومان عایدی سرویس مدرسه است که این نرخ معادل یک سفر معمولی در مسافربرهای اینترنتی است.

ببینید ، معضلی به نام سرویس مدرسه

به گزارش خبرنگاران، علی محتشمی پور، معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران می گوید که در این میان شاهدیم که مبالغ بیشتری بین والدین و شرکت های سرویس مدارس منتقل می گردد که این برخلاف مصوبه شورا و تخلف است.

بر اساس قانون، ناظر قراردادهای سرویس مدارس، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران است. اما اگر تخلفی در خصوص نحوه خدمات دهی بود، رسیدگی آن بر عهده شهرداری تهران و مشخصا سازمان تاکسیرانی است. به گفته وی در سال تحصیلی جاری، 3 بار فراخوان جذب راننده برای سرویس مدارس صادر شده که در مجموع حدود 2 هزار راننده اعلام آمادگی کردند، در حالی که این رقم برای سال 98 حدود 18 هزار نفر و برای سال تحصیلی جاری، آموزش و پرورش شهر تهران اعلام نموده که به 20 هزار راننده سرویس مدرسه احتیاج دارد، اما فقط 2 هزار نفر به فراخوان پاسخ دادند.

شهرداری تهران مشوق هایی برای رانندگان سرویس مدرسه در نظر گرفته است. هر خودروی سرویس مدرسه از تخفیف 70 درصدی طرح ترافیک برخوردار است. سهمیه سوخت معادل سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی برای آنها پرداخت می گردد. مزایای تاکسیرانان همانند بیمه تکمیلی را برای رانندگان سرویس مدارس فعال خواهد نمود.

او می گوید که سال جاری به اولیا پیشنهاد دادیم که به عنوان سرویس مدرسه فعال باشند و زمانی که فرزند خود را به مدرسه می رسانند، 3 دانش آموز دیگر را نیز جابجا نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مهر 1401 بروزرسانی: 13 مهر 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1482

به "ببینید ، معضلی به نام سرویس مدرسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، معضلی به نام سرویس مدرسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید