به شوهرتان شک دارید؟ کارآگاه خصوصی استخدام کنید!

به گزارش اوج باور، در کافی شاپ نشسته و در حال خوردن قهوه ام بودم که مصاحبه های دو خانم میز بغلی ام که صدای شان تقریبا بلند بود، توجهم را به آن ها جلب کرد. یکی از دختر ها به دیگری پیشنهاد می داد که اگر به شوهرش مشکوک است باید کارآگاه خصوصی استخدام کند تا ته و توی ماجرا را در بیاورد.

به شوهرتان شک دارید؟ کارآگاه خصوصی استخدام کنید!

به گزارش خراسان، اولین کاری که با شنیدن نام کارگاه خصوصی به ذهنم رسید، جست وجو در شبکه های اجتماعی بود. چندین پیج اینستاگرامی را در این حوزه پیدا کردم که بیو های مشابهی داشتند. مثلا:

به کسی شک دارید؟ به مدارک احتیاج دارید؟ می خواهید بدونید شریک زندگی تان کجا میره؟ به شریک کاری تون شک دارید؟ به خواستگارتون شک دارید؟ من با مدرک، همه چیز رو روشن می کنم.

تحقیق و جمع آوری اطلاعات، مشاوره تا حصول نتیجه در زمینه خیانت، حضانت، تحقیق ازدواج، مسائل خانوادگی و ... با تیم متخصص.

پیگیری موضوعات: شخصی، مالی، خانوادگی، استعلام شرایط افراد: مالی، شغلی، اجتماعی، جست وجوی افراد گمشده، گردآوری شواهد و مدارک با تجهیزات پیشرفته

یک ماموریت کاری برای کارآگاه های خصوصی

به شوهرم شک دارم، می تونین کمکم کنید؟ این پیام را برای چند کارآگاه خصوصی که در فضای مجازی پیدا کردم فرستادم و آن ها گفتند: تمام تلاش شان را از گذاشتن جی پی اس تا شنود و تعقیب و گرفتن عکس می کنند تا برایم مدرک پیدا کنند و به من اطمینان دادند که لحظه به لحظه تعقیب را با گرفتن فیلم و عکس و ارسال لوکیشن لایو از سوژه مدنظر به من اطلاع خواهند داد.

از آن ها خواستم که گوشی شوهر فرضی خائنم را هک کنند. چند نفر قبول کردند، اما یک نفر از آن ها گفت: خانم، اصلا چنین چیزی امکان ندارد، هرکس ادعا کرد چنین کاری را می کند، مطمئن باشید دروغ می گوید.

همچنین برای این که بخواهید یک کارآگاه خصوصی، سوژه مدنظر شما را که مثلا از او طلبکار هستید پیدا کند، باید یک سری مدارک اولیه را در اختیارش قرار دهید.

عکس تعیین و واضح از سوژه، نشانی یا لوکیشن دقیق برای شروع تعقیب، تعیینات وسیله نقلیه سوژه (عکس و تعیینات و پلاک) و جهت ها یا محل های احتمالی تردد سوژه از اطلاعات اولیه ای است که یک کارآگاه به آن احتیاج دارد تا ماموریتی را که به او محول کردید، انجام و نشانی آن شخص را به شما تحویل دهد.

کارآگاه خصوصی ساعتی 150 تومان روزانه 2 میلیون

احتمالا سوالی که برای تان پیش آمده، هزینه های این کار است. اگر قرار باشد کارآگاه خصوصی استخدام کنید باید جیب های پر پولی داشته باشید، زیرا هزینه استخدام یک کارآگاه خصوصی در تهران برای تعقیب و مراقبت ساعتی (حداقل زمان تعقیب 3 ساعت) هر ساعت 150 هزار تومان، تعقیب و مراقبت 8 ساعته مبلغ یک میلیون تومان و تعقیب و مراقبت شبانه روزی یعنی 24 ساعته، دو میلیون تومان برای تان آب خواهد خورد.

خیانت و کلاهبرداری مالی، بیشترین دلیل مراجعان

یک کارآگاه خصوصی در مصاحبه با ما از نکات کمتر شنیده شده درباره فعالیت هایشان می گوید. از این کارآگاه خصوصی که تمایلی به گفتن نام و نام خانوادگی اش ندارد و به گفتن همین که 40 ساله هستم، بسنده می کند، می پرسم کار شما دقیقا چیست؟ او می گوید: حتما برای شما کار یک وکیل کاملا تعیین و واضح است. وکیل ها برای جمع آوری اسناد و مدارک، معمولا دچار مشکل می شوند و ما به عنوان یک کارآگاه خصوصی به آن ها کمک می کنیم تا بتوانند مستندات را جمع آوری کنند. این مدارک شامل مدارکی می شود که سندیت ندارد، مثل عکس، اما به جلو رفتن پرونده و علم قاضی کمک می کند. این وظیفه اصلی و تعریف شده ما برای این کار است.

ارائه جمع بندی بعد از تحقیق برای ازدواج

از آقای کارآگاه می پرسم برای مشتری های خصوصی خود چه خدماتی انجام می دهد؟ او می گوید: تحقیق برای ازدواج از کار هایی است که انجام می دهیم شامل پرس وجو از آشنایان، دوستان یا حتی دشمنان و نتیجه را به شکل یک جمع بندی به مشتری اعلام می کنیم تا مشتری مان برای گرفتن مهم ترین تصمیم زندگی اش با چشم های بازتری عمل کند.

یک کلاهبردار را از روی تاریخ تولد مادرش گیر انداختیم!

کارآگاه خصوصی به ما می گوید: یکی از کار های دیگری که مردم برای آن به ما مراجعه می کنند، پیدا کردن کلاهبرداران است. برای مثال فکر کنید فردی پول شما را بالا کشیده و شما از او شکایت کرده اید و حکم جلبش را دارید، اما او فرار و خودش را مخفی کرده است. ما می توانیم این شخص را برای شما پیدا کنیم.

از او می پرسم چگونه امکان دارد کسی را که هیچ سرنخی از او ندارید پیدا کنید؟ در جوابم می گوید: بالاخره ما هم ترفند های خودمان را داریم. در کار ما اطلاعات بسیار کوچک هم مهم است. برای مثال یک بار کلاهبرداری را از روی تاریخ تولد مادرش گیر انداختیم. روز تولد مادرش را پیدا کردیم، در نزدیکی خانه اش کشیک دادیم، تا بالاخره برای تبریک تولد وارد خانه شد یا یک کلاهبردار دیگر را روز سالگرد فوت پدرش، هنگامی که به سر مزار او رفته بود به دام انداختیم.

رایج ترین دلایل مردم برای مراجعه به ما

از آقای کارآگاه می پرسم که بیشترین مراجعه به شما در سال های اخیر برای حل چه مسائلی بوده است؟ او ادامه می دهد: بیشترین مراجعه ای که در سال های اخیر داشتیم مربوط به مسئله کلاهبرداری مالی و کشف خیانت است. برای مثال خانم یا آقایی مطمئن شده که همسرش به او خیانت می کند و از ما می خواهد برای اثبات حرفش، مدارک به صورت عکس و فیلم تهیه کنیم. پیدا کردن کلاهبرداران هم درخواست کاری دیگر مردم از ماست.

درآمد ما، 10 درصد از کل پرونده

گفته می شود درآمد کارآگاهان خصوصی در جهان، سالیانه حدود 70 هزار دلار است. واکنش کارآگاهی که در حال مصاحبه با او بودم به این جمله، این است: نه، در ایران از این خبر ها نیست. درآمد ما برای پرونده های خیانت بسیار ناچیز و روزانه دو میلیون است! بیشتر سود ما در پرونده هایی است که بخواهیم کلاهبرداری را بگیریم یا پولی را زنده کنیم و آن هم مبلغش تفاوتی با حق الزحمه وکیل ها ندارد. ما تنها 10 درصد از مبلغ پرونده را از مراجعه کننده ها خواهیم گرفت.

وارد حریم خصوصی نمی شویم

یک حرف را در میان مصاحبه مان چندین بار از کارآگاه می شنوم ما وارد حریم خصوصی نمی شویم، از او می خواهم درباره این جمله بیشتر برایم توضیح دهد. در جوابم می گوید: معنی جمله ام این است که ما فقط در محیط های عمومی به تعقیب و کشف می پردازیم، وارد محیط خانه نمی شویم، دوربین و شنود کار نمی گذاریم و از ردیاب هم استفاده نمی کنیم.، اما در جست وجو های من در فضای مجازی بیشتر کارآگاه ها درباره استفاده از شنود و ردیاب، جواب مثبت می دهند و استفاده از آن را قطعی اعلام می کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1436

به "به شوهرتان شک دارید؟ کارآگاه خصوصی استخدام کنید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "به شوهرتان شک دارید؟ کارآگاه خصوصی استخدام کنید!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به شوهرتان شک دارید؟ کارآگاه خصوصی استخدام کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید