تروئیکای اروپا: از آمادگی آمریکا برای بازگشت به برجام استقبال می کنیم

به گزارش اوج باور، وزیران امور خارجه سه کشور اروپایی گفته اند از آمادگی آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای برجام استقبال می نمایند.

تروئیکای اروپا: از آمادگی آمریکا برای بازگشت به برجام استقبال می کنیم

با ما سفر کنید و با خرید تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه آلمان گفته وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان از آمادگی آمریکا برای بازگشت به برجام استقبال می نمایند.

حساب توییتری وزارت خارجه آلمان در توییتر گفته هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه و دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس قرار است در پاریس با یکدیگر ملاقات نمایند.

وزارت خارجه آلمان نوشته است: امروز در یک نشست اعتمادآمیز، هایکو ماس، ژان ایو لودریان و دومینیک راب از آمادگی دولت جدید آمریکا برای رایزنی در مورد ایران استقبال می نمایند. سه کشور اروپایی حفظ برجام و آنالیز همه گزینه ها در این خصوص را ادامه خواهند داد. سه کشور اروپایی از ایران می خواهند توافق را بیش از این تضعیف نکند.

وزیر خارجه سه کشور اروپایی قرار است با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا درباره ایران بحث و گفتگو نمایند.

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال 1397 از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شده و ضمن اعمال تحریم های متوقف شده ذیل این توافق، تحریم های دیگری علیه ایران وضع کرد.

تروئیکای اروپا علی رغم مخالفت های لفظی با خروج آمریکا از برجام به وعده های خود برای جبران آثار این خروج عمل نکردند.

جمهوری اسلامی ایران در واکنش به بی عملی کشورهای اروپایی در 5 گام طبق مفاد برجام تعهدات خود ذیل برجام را کاهش داد.

ایران اخیراً به طرف های برجام هشدار داده چنانچه طرف مقابل تعهداتش را تا هفته اول اسفند اجرا نکند، دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته (دوشنبه) گفت تهران نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه خود تحت برجام را تحویل مدیر کل آژانس داده است.

اقدام ایران در راستای اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ایران است که شریکان ایران در برجام را به لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران، در راستای حقوق مصرح جمهوری اسلامی ایران تحت بندهای 26 و 36 برجام ملزم می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 810

به "تروئیکای اروپا: از آمادگی آمریکا برای بازگشت به برجام استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروئیکای اروپا: از آمادگی آمریکا برای بازگشت به برجام استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید