جلال مقامی از بزرگان دوبله: از غذایم می زنم تا دارو بخرم

به گزارش اوج باور، روایتی از صحبت های جلال مقامی در سالروز تولدش: شاید، هفت، هشت ماه دیگر رفته باشم. نباید اینقدر دستم تنگ باشد.

جلال مقامی از بزرگان دوبله: از غذایم می زنم تا دارو بخرم

به گزارش هنر امروز، همزمان با دوم مرداد سالروز تولد جلال مقامی که از اساتید و پیشکسوتان دوبله ایران است احسان نظام بکایی (روابط عمومی سریال سلمان فارسی) روایتی از دیدارش با این هنرمند را منتشر کرده است.

در یادداشت این روزنامه نگار آمده:

امروز، جلال مقامی هشتادویک ساله می شود. چند روز قبل به دیدنش در مهرشهر کرج رفتم. دقایقی قبل از رسیدن حسین قرایی، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما آنجا بودم. بیماری و کهولت تاثیری در صدای رسا و هوشمندی اش نداشت. مقامی حرفی زد که دلم را به درد آورد. از غذایم می زنم تا دارو بخرم! گیج شده ام! مگر قرار است چقدر عمر کنم؟ شاید، هفت، هشت ماه دیگر رفته باشم. نباید اینقدر دستم تنگ باشد که آبروی هشتاد ساله ام برود.

متوجه شد ناراحت شده ام. فضا را عوض کرد. اینها را برای جلب ترحم نگفتم! من اگر می توانستم کار کنم، محتاج نمی شدم! پیشنهاد برای دوبله دارم ولی خودم می دانم، نمی توانم. چرا کاری کنم که آبرویم برود. شاید صدایم به نقشی بخورد ولی مثل قدیم بر تارهای صوتی ام تسلط ندارم و شاید در حس نقش کوتاهی کنم. کاش مسئولان فرهنگی حواس شان به ما باشد تا شب، آشفته نخوابیم اما امیدم به خداست.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1442

به "جلال مقامی از بزرگان دوبله: از غذایم می زنم تا دارو بخرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلال مقامی از بزرگان دوبله: از غذایم می زنم تا دارو بخرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید