روز کارنامه منتشر شد

به گزارش اوج باور، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این کتاب در قالب مجموعه رمان نوجوان امروز و به قلم قباد آذرآیین برای نخستین بار وارد بازار کتاب شده است.

روز کارنامه منتشر شد

مریم و یادگار خواهر و برادری هستند که در یک خانواده سنتی زندگی می کنند. پدر این خانواده در داستان حضور ندارد و مریم و یادگار به شرح زندگی خود با مادر، دوستان و همسایه هایشان طی دو فصل می پردازند.

بر این اساس، یادگار که کوچک تر است روایت خود را از حضور در مدرسه و دریافت کارنامه شروع می کند. حالا او تابستانی طولانی در پیش دارد و باید برای سپری کردن روزهایش کاری بکند. اما مریم داستانش را از جایی روایت می کند که پدر عزمش را جزم می کند تا به کویت برود: بعد گفت قول می دهد که زیاد آن جا نماند. گفت همین که مختصر پس اندازی جور کرد، برمی شود. می گفت مگر او چه چیزش از هم ولایتی های دیگرمان که رفته اند و با دست پر برگشته اند و صاحب همه چیز شده اند، کم تر است؟ بعد اسم چندتایی را می آورد که می شناختیم و بعضی هایشان از قوم و خویش خودمان بودند. بابا می گفت از قدیم و ندیم گفته اند از تو حرکت از خدا برکت.

روز کارنامه که مناسب مخاطبان بالای 15 سال است به تصویری از مفهوم خانواده در زندگی ایران و به ساختار فرهنگی خانواده در ایران می پردازد. نویسنده در دو فصل جداگانه به بیان دیدگاه های دخترانه و پسرانه نوجوانان و چالش های پیش روی آن ها پرداخته است.

یادآوری می شود این رمان در 56 صفحه، به قیمت 8هزار تومان و شمارگان 2هزار و 500 نسخه منتشر از سوی کانون منتشر شده است.

علاقه مندان می توانند این رمان را از فروشگاه های کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در سراسر کشور و مجموعه شهر کتاب خریداری کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 337

به "روز کارنامه منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز کارنامه منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید