سیاه چاله غیرممکن زیر ذره بین تردید!

به گزارش اوج باور، سه گروه پژوهشی در آنالیز های خود در خصوص سیاه چاله جدیدی که در کهکشان راه شیری کشف شده، به این نتیجه رسیدند که اندازه این سیاه چاله اشتباه محاسبه شده و خطایی در آنالیز پیشین اتفاق افتاده است.

سیاه چاله غیرممکن زیر ذره بین تردید!

به گزارش اوج باور و به نقل از اسپیس، به تازگی سه گروه پژوهشی به آنالیز سیاه چاله جدیدی پرداخته اند که به تازگی کشف شده و به ادعای کاشفان آن، 70 برابر بزرگتر از خورشید است.

این سیاه چاله موسوم به LB-1 که سیاه چاله غیرممکن نیز نام گرفته، در نوامبر امسال در کهکشان راه شیری کشف شد. پژوهشگران رصدخانه ملی نجوم چین (NAOC) ادعا کردند که در آنالیز های خود، سیاه چاله ای را کشف نموده اند که 70 برابر بزرگتر از خورشید است و حدود 100 میلیون جرم کیهانی را در خود جای داده است.

از آنجا که وجود چنین سیاه جاله ای در راه شیری غیرممکن به نظر می رسد، این سیاه چاله به سیاه چاله غیرممکن مشهور شد. جیفنگ لیو (Jifeng Liu)، پژوهشگر رصدخانه ملی نجوم چین پس از کشف این سیاه چاله گفت: سیاه چاله هایی به این اندازه معمولا نباید در کهکشان راه شیری وجود داشته باشند. LB-1 ، دو برابر بزرگتر از حد ممکن است. با وجود این سیاه چاله، نظریه پردازان با چالش هایی در خصوص شرح شکل گیری سیاه چاله ها روبرو خواهند شد.

اکنون این سه گروه پژوهشی در آنالیز های خود دریافته اند که به نظر می رسد سیاه چاله جدید، به اندازه ای که اعلام شده بزرگ نیست و ممکن است اشتباهاتی در آنالیز پژوهشگران چینی اتفاق افتاده باشد. آنها در حال آنالیز سیاه چاله هستند و قصد دارند اشتباهات احتمالی آنالیز های پیشین را رفع نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 16

به "سیاه چاله غیرممکن زیر ذره بین تردید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاه چاله غیرممکن زیر ذره بین تردید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید