شناخت جاذبه های گردشگری تهران در بستر متون ادبی

به گزارش اوج باور، مریم جعفری حصارلو نویسنده، خبرنگار و منتقد بین المللی تئاتر در گفت وگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی خبرنگاران، از انتشار کتاب هشت بهشت تهران خبر داد و گفت: تلاش کردم که با نگارش این کتاب از زاویه دید یک ادیب و به نوعی متفاوت مراکز گردشگری تهران را به گردشگران ملی و بین المللی معرفی کنم.

شناخت جاذبه های گردشگری تهران در بستر متون ادبی

او اضافه نمود: من در سال 1395 مسئول روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران بودم و در همان زمان با تشویق مهدی محمود اقدم رئیس این ستاد نوشتن درباره مراکز گردشگری شهر تهران را آغاز کردم.

این نویسنده اعلام نمود: کتاب هشت بهشت تهران نتیجه پرواز قلبم به 8 بهشت در دل قریه عباس آباد و نتیجه بازدید از این نقاط گردشگری و انجام تحقیقات میدانی با همراهی سیدعلی حمزه پهنه کلانی و خدیجه جعفری حضارلو است. این کتاب به مناسبت فرا رسیدن سالروز تهران (14 مهر ماه) نوشته شده و به همت انتشارات آرین چاپ و وارد بازار نشر شد.

گفتنی است صفحه بندی و طراحی جلد کتاب هشت بهشت تهران برعهده سهیل صالح بوده است.

خوانندگان کتاب هشت بهشت تهران روی جلد این کتاب اینچنین با نویسنده کتاب و محتوای داخل اثر آشنا می شوند: من یک گردشگر هستم و همواره مترصد فرصتی هستم تا کوله بارم را بردارم و راه بیفتم. دقیقا تمثیل بیا ره توشه برداریم قدم در راه بی برگشت بگذاریم، ببینیم آیا هر جا آسمان همین رنگ است.

مخاطبان در کتاب هشت بهشت تهران با جاذبه های گردشگری، چون بوستان آب و آتش، باغ موزه دفاع مقدس، بوستان نوروز، پل طبیعت، پل های ابریشم 1 و 2 و گنبد مینا و فلسفه ساخت و راه اندازی آن ها آشنا می شوند.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 560

به "شناخت جاذبه های گردشگری تهران در بستر متون ادبی" امتیاز دهید

1 کاربر به "شناخت جاذبه های گردشگری تهران در بستر متون ادبی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناخت جاذبه های گردشگری تهران در بستر متون ادبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید