شورای حکام آژانس اتمی نشست حضوری درباره ایران را خواستار شد

به گزارش اوج باور، به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری رویترز گزارش داد که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در پی مخالفت ها با قطعنامه این شورا در خصوص ایران خواستار برگزاری نشست حضوری در این خصوص شده است.

شورای حکام آژانس اتمی نشست حضوری درباره ایران را خواستار شد

خبرگزاری رویترز با اعلام این مطلب به نقل از دیپلمات های حاضر در نشست مجازی شورای حکام، اضافه نمود که مخالفت ها به رهبری چین با قطعنامه مذکور شورا را وادار به دعوت برای برگزاری نشست حضوری کرد.

این در حالی است که نماینده چین در سازمان های بین المللی مستقر در وین، آمریکا را عامل تشدید تنش ها بر سر پرونده هسته ای ایران توصیف کرد.

وانگ گان نماینده دائم چین در سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت: آمریکا عامل تشدید تنش ها بر سر پرونده هسته ای ایران است.

وی با سخنرانی در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با بیان این مطلب اضافه نمود: ریشه اصلی این شرایط در رویه های یکجانبه و قلدرمآبانه آمریکا است و گواه آن خروج یکجانبه اش از برجام و در پیش دریافت سیاست فشار حداکثری علیه ایران است.

وانگ گان گفت: در چنین شرایطی، چین نگرانی عمیق خود را از اصرار آژانس اتمی برای قضاوت شتابزده در خصوص عدم اعطای دسترسی از سوی ایران و انتشار گزارش خود متعاقب آن، قبل از برگزاری جلسه فعلی ابراز می دارد.

نماینده دائم چین در سازمان های بین المللی گفت: ایران از زمان اجرایی شدن برجام در سال 2016 همواره همکاری بالایی با آژانس اتمی برای اجرای نظارت ها و راستی آزمایی ها داشته و کشوری است که میزبان بیشترین بازرسی های آژانس بوده است.

وی اضافه نمود: مدیرکل آژانس 2 بار برای گفتگوهای سیاسی به ایران سفر کرده است. ایران هم بارها آمادگی خود را برای ادامه مذاکرات و همکاری با آژانس جهت اجرای تعهدات خود ذیل توافق جامع پادمانی و پروتکل الحاقی ابراز داشته است. ضمن آنکه ایران از آژانس برای انجام رایزنی ها و بازبینی های بیشتر دعوت به عمل آورده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 425

به "شورای حکام آژانس اتمی نشست حضوری درباره ایران را خواستار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای حکام آژانس اتمی نشست حضوری درباره ایران را خواستار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید