علت قطع پراکنده گاز چیست؟

به گزارش اوج باور، سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: با افزایش درخواست اشتراک پذیری و توسعه گازرسانی در سطح شهر ها و افزایش مصرف گاز در کشور ممکن است میزان حادثه و دلایلی که به قطع گاز منجر شود، افزایش یابد، اما تا به امروز قطعی گاز ناشی از کمبود نداشته ایم.

علت قطع پراکنده گاز چیست؟

به گزارش ایسنا، محمد عسگری با اشاره به پراکندگی شبکه گاز در اقصی نقاط کشور، اظهار کرد: در حال حاضر مقدار مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به عدد 518 میلیون متر مکعب در روز رسیده که عدد بالایی است و لازم است مشترکان مدیریت مصرف را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه تا به امروز هیچ قطعی گازی در بخش خانگی به دلیل کمبود و مشکل در تامین نداشته ایم و اگر بخش خانگی دچار قطع گاز شده باشد، به دلایل فنی مانند تعمیرات شبکه و انجام عملیات توسعه گازرسانی رخ داده است، شرح داد: نگرانی از بابت تامین گاز بخش خانگی وجود ندارد.

سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه در 9 ماهه امسال بیش از 180 میلیارد متر مکعب گاز از مبادی تولید با بیش از 320 توربوکمپرسور و 37 هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی، گاز را به مصرف کنندگان انتقال داده ایم، افزود: همه برنامه های تعمیرات اساسی و اضطراری در تأسیسات تقویت فشار گاز و خطوط لوله فشار قوی در نیمه نخست سال امسال اجرا شده تا در انتقال گاز به مصرف کنندگان در فصل های سرد سال هیچ مسئله ای نباشد.

به گفته عسگری با برنامه ریزی اجرا شده در هشت ماهه سال، حدود 4 میلیارد مترمکعب گاز در تأسیسات سراجه و شوریجه تزریق و ذخیره شد که از این مقدار تا به امروز 200 میلیون مترمکعب نیز به استان های شمالی و شمال شرق منتقل شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی چاره ای جز صرفه جویی 10 تا 15 درصدی در مصرف نداریم، اظهار کرد: اگر مشترکان دچار قطع گاز شدند، مشکل را از طریق شماره تلفن 194 به امداد گاز گزارش دهند و در سریع ترین زمان مشکل آن ها حل خواهد شد، اما در مجموع مشکل عمده ای برای تامین گاز بخش خانگی وجود ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: ojebavar.ir شناسه مطلب: 1281

به "علت قطع پراکنده گاز چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت قطع پراکنده گاز چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید